26 Haziran 2019 Çarşamba

Avrupa Kampı'na davet edilen İrem Uçar çok kararlı

Geçtiğimiz hafta ABD’nin NOMOS LLC. menajerlik şirketinin Yunanistan'da düzenlediği Avrupa Kampı'na ülkemizden davet edilen 5 isimden bir olan Rota Koleji Spro Kulübü oyuncusu İrem Uçar ile gerçekleştirdiğimiz söyleşi sizlerle...

20 Mart 2019 Çarşamba 12:28
Avrupa Kampı'na davet edilen İrem Uçar çok kararlı
Merhaba İrem, Öncelikle tebrik ediyoruz. Hem okul hem de voleybol yaşantını ikisini birden başarı ile devam ettiriyorsun. Bize Yunanistan seyahatin nasıl başladı biraz anlatır mısın? 

Öncelikle bana sitenizde yer vermenizden dolayı çok mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Çünkü benim gibi voleybol ile birlikte akademik kariyer yapmayı planlayan yaşıtlarıma deneyimleri paylaşma imkanı buldum. İnanıyorum ki, benim yaşadıklarımı okuyanlar, benim deneyimlerimden de yararlanarak voleybola daha fazla önem verirler…

Nomos Menajerlik şirketinin bana gönderdikleri bir mail de beni milli takım kampında izledikleri ve daha sonrasında maçlarımı takip ettikleri yazıyordu. Benimle tanışmak ve antrenmanda görmek için Yunanistan’da düzenlenen Avrupa Kampına davet ettiler. 

Kamp sürecinde neler yaşadın? Ortamı nasıl buldun? 

8-11 Mart tarihlerinde Atina ve Selanik’te yapılan kamp benim için çok güzel ve verimli geçti. Değişik ülkelerden gelen sporcularla tanışmak ve birlikte antrenman yapmak güzel bir tecrübeydi. Bu antrenmanları Amerika’dan gelen üniversite koçları da izliyordu. Nomos şirketi çalışanları ve koçlarının göstermiş olduğu ilgi beni çok memnun etti. Benimle çok yakından ilgilendiler. Havaalanına vardığımda beni karşıladılar. Oradaki otel, yemek, ulaşım ve her türlü ihtiyaçlarımı karşıladılar.
İkinci gün antrenman sonunda Texas Christian University antrenörü Brian Wright benimle özel olarak konuştu. Beni çok beğendiğini ve gelecek sezon çalışmak istediğini söyledi. Bunun için de bana sağlayacakları imkanlardan bahsetti. Dört yıllık %100 burs, konaklama, aylık maaş ve her türlü ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi. Ben de bunu ailemle paylaşıp kendisine cevap vereceğimi söyledim. Ailemin de bana destek verdiğini olumlu görüşünü aldıktan sonra kabul ettiğimi söyledim.

Benden 4 Mayıs’ta yapılacak SAT sınavına girmemi ve sonucu hemen kendisine ulaştırmamı söyledi. Bunun için bir baraj belirlemediklerini geçerli bir not almamın yeterli olduğunu anlattı. Ben fizyoterapi bölümü istediğimi söyledim. Güzel bir bölüm olduğunu söyledi ve istediğim bölümü seçebileceğimi söyledi. Gerekli doküman ve broşürleri bana verdi.  Bu kamp benim için çok olumlu geçti ve Türkiye’ye geri döndüm. 

Peki, biraz da önünüzdeki süreçten biraz bahseder misin?

Şimdi 4 Mayıs’ta yapılacak SAT sınavı için hazırlanıyorum. Geçerli bir puan alırsam, Türkiye Genç Kızlar Şampiyonası bitiminde Hollanda ve İtalya’ da yapılacak hazırlık kamplarına dahil olacağımı belirtti. Gençlerde bu yıl İzmir Şampiyonu olduk.
Başarılı olabilmek için hem ders hem antrenmanlarıma sıkı bir şekilde çalışıyorum. 

Son olarak neler söylemek istersin?

Her şeyden önce aileme ve bugüne kadar voleybolda gelişmeme katkı sağlayan tüm kulüplerime ve antrenörlerime teşekkür ederim. Henüz yolun çok başındayım ve çok daha fazla inançla, çok daha fazla çalışmaya devam etmem gerektiğini biliyorum. Yaşıtlarıma tavsiyem, çalışmaktan zarar gelmediğini, antrenmanlarda gösterilen her şeyi çok dikkatli bir şekilde bıkmadan, usanmadan uygulamaya devam etmeleri gerektiğini söylemek istiyorum. Hem okulda hem de salonda başarılı olmak mümkün ve bu inanın sadece kişinin isteğine bağlı. Ayrıca bolca araştırma yapmalarını tavsiye ediyorum. Ve mutlaka hayatlarında bu konularda deneyimli ve yeterli bilgiye sahip kişiler olmasına özen göstermeliler. 
Anahtar Kelimeler: İrem Uçar, Nomos LLC.,

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV