20 Temmuz 2019 Cumartesi

Birbirine kenetlenmiş bir ekibimiz var

Galatasaray Küçük Kız Voleybol Takımı, Kocaeli’nde düzenlenen Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’nı üçüncü sırada tamamladı. Şampiyonanın ardından Galatasaray Küçük Kız Takımı Antrenörü Mahir Toptaş, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye açıklamalarda bulundu.

15 Haziran 2019 Cumartesi 07:41
Birbirine kenetlenmiş bir ekibimiz var
Galatasaray Küçük Kız Voleybol Takımı, Kocaeli’nde düzenlenen Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’nı üçüncü sırada tamamladı.

E grubunda mücadele eden Galatasaray Küçük Kız Takımı, Antalya Şimşek Spor, İlbank ve Sakarya Olimpik Akademi ile karşılaştı. Gruptan birinci olarak çıkan Galatasaray, Karayolları’nı 3-0 mağlup ederek ilk 8’e kaldı. Çeyrek finalde Fenerbahçe ile eşleşen sarı, kırmızılılar, karşılaşmadan 3-0 galip ayrılarak ilk 4’e yükseldi. Yarı finalde Eczacıbaşı ile eşleşen Galatasaray, mücadeleden 3-0 mağlup ayrılarak şampiyonada 3.-4.’lük maçına kaldı. 3.-4.’lük maçında ise TVF Spor Lisesi ile eşleşen Galatasaray Küçük Kız Takımı, karşılaşmadan 3-0 galip ayrılarak şampiyonayı üçüncülükle tamamladı.

Şampiyonanın ardından Galatasaray Küçük Kız Takımı Antrenörü Mahir Toptaş, Galatasaray Televizyonu’ndan Merve Ergü’ye açıklamalarda bulundu.


Mahir Toptaş, “Turnuvaya genel olarak bakacak olursak güzel bir başarı. Grup maçlarını çok rahat bir şekilde geçtik. Her gün üzerine koyarak güzel oynadık. İlk çapraz maçında Karayolları ile karşılaştık onları yendik. Daha sonra Fenerbahçe ile eşleştik. Bizim için zor ve en önemli maçtı diyebilirim. Çok iyi oynadık, çok rahat geçtik. Yarı Final maçında Eczacıbaşı ile karşılaştık. Pek iyi oynayamadık onlar finale çıktı. Biz de 3.-4.’lük maçını TVF ile oynadık. O maçı da iyi oynadık ve üçüncü tamamladık. Genel olarak bakarsak aslında bir başarısızlık diyemem. Üçüncülük iyi bir sonuçtu bizim için. Bir de bu bir mazeret değil ama 2004 sporcularla oynadı onlar, biz 2005 doğumlularla. Bizler için iyi bir tecrübe oldu. İyi bir başarıydı. Güzel bir turnuva geçirdik. Final maçlarına hiçbir maça tam kadro çıkamadık. Sakatlıklar da bir mazeret değil. Takım kurmakta zorlandığımız zamanlar oldu. Aynı mevkide iki oyuncunun sakatlanması oldu. Çok zorlandık ama çocuklar ellerinden geleni yaptı. Tam toparlandık 14 kişi olduk derken ikinci maçta Miray sakatlandı. Miray bizim takımımız için çok önemli bir oyuncu. Yerine gelen arkadaşları da en iyisini yaptılar. Teknik anlamda her şeyi muhteşem yapan bir takım değiliz aslında ama çok iyi arkadaşlığı olan, birbirini seven, birbirine kenetlenmiş bir ekibimiz var. Bizi başarılı kılan en önemli özellik bu. Biz de oyuncularla arkadaş gibiyiz, dışarıda da beraberiz. İnşallah bozulmadan böyle devam eder.” ifadelerini kullandı.   

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV