25 Mart 2019 Pazartesi

Bu haber bizi çok mutlu etti

Adeta voleybol fabrikası olan Solhan Yatılı Bölge Okulu’ndan bir başarı daha…

05 Mart 2018 Pazartesi 15:54
Bu haber bizi çok mutlu etti
Adeta voleybol fabrikası olan Solhan Yatılı Bölge Okulu’ndan bir başarı daha… Bölge müsabakalarında birinci olan yıldız erkeklerden sonra bu kez küçük erkekler Bitlis’te boy gösterdi. Oynanan 3 karşılaşmayı da galip tamamlayan Solhan ekibi, yarı finale adını yazdırdı.

Solhan Yatılı Bölge Okulu öğrencileri bir başarıya daha imza attılar. Voleybol fabrikası gibi faaliyet gösteren Solhan Yatılı Bölge Okulu başka kategoride yarı finalde…

Bingöl Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı spor faaliyetleri kapsamında yapılan “küçük Erkekler Voleybol” İl birinciliği müsabakalarında birinci olan Solhan Yatılı Bölge Okulu Küçük Erkekler Voleybol takımı, Bitlis’te düzenlenen bölge yarışmalarında Bingöl’ü temsil etti.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Okul spor faaliyetlerinde Bingöl birincisi olarak Bitlis’te düzenlenen bölge müsabakalarına katılan Solhan YBO Küçük Erkekler Voleybol Takımı, burada da beklenileni yaptı.

İKİ VOLEBOLCU, ALTYAPI SEÇMELERİNE DAVET EDİLDİ

1-3 Mart 2018 tarihleri arasında Bitlis’te düzenlenen küçük erkekler voleybol bölge müsabakalarına katılarak Bingöl’ü temsil eden Solhan YBO, 1 Mart 2018 Perşembe Günü karşılaştığı Diyarbakır ekibini 2-0 yenerek müsabakalara galibiyet ile başladı. 2 Mart 2018 Cuma günü Batman ekibi ile karşılaşan küçük erkekler voleybol temsilcimiz, bu karşılaşmayı ise 2-1 kazanarak galibiyet sayısını 2’ye yükseltti. Yarışmaların son günü olan 3 Mart 2018 Cumartesi günü Bitlis ekibi ile karşılaşan Bingöl temsilcimiz küçük erkekler voleybol takımı, bu karşılaşmayı da 2-0 tamamlayarak Türkiye şampiyonasının yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazandı.

Yapılan bölge müsabakalarında birinci olan küçük erkekler voleybol temsilcilerimiz çeyrek finale adını yazdırırken 2 köşe oyuncusunun da Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından altyapı seçmelerine katılmaları için davet edildiği öğrenildi.

Bu öğrencilerin 2006-2007 yaş kategorisinde altyapı seçmelerine katılacağı belirtildi.

“ÖĞRENCİLERİMİ TEBRİK EDİYORUM, ONLARLA GURUR DUYUYORUM”

İl birincisi olarak bölge müsabakalarına katılan ve burada oynadıkları oyun ve elde ettikleri sonuçlar ile adını yarı finale yazdıran öğrencileri ve Okul Müdür Başyardımcısı Abdullah Abrak’ı başarılarından dolayı tebrik eden Solhan YBO Müdürü AbdulvahapSalcan, “Dönem başından bu yana çok çalıştırarak öğrencilerimizin yetişmesinde büyük pay sahibi olan başta Müdür Başyardımcımız Abdullah Abrak olmak üzere öğrencilerimizi tebrik eder; başarılarının devamını dilerim. İlimizi ve İlçemizi grup müsabakalarında en iyi şekilde temsil eden küçük erkekler voleybol takımımızın yarı finalde de Bingöl’ümüzü ve Solhan’ımızı en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyor ve kendilerine başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Solhan'ın sesi  

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV