22 Ağustos 2019 Perşembe

Solhan'da Alt Yapı Spor Okulu'na büyük ilgi

Bingöl'ün Solhan ilçesinde voleybol sevgisini anlata anlata bitiremiyoruz. Ancak haberin fotoğrafına baktığınızda ne denli haklı olduğumuz anlayacaksınız. Ayrıntılar haberi devamında...

30 Nisan 2019 Salı 08:11
Solhan'da Alt Yapı Spor Okulu'na büyük ilgi
Solhan Spor'un kuruluşunun üzerinden geçen 6 sene içinde sürekli yükseliş göstererek yaşadığı şampiyonluklar ve son 3 sezondur Efeler Ligi hedefi ile yola çıkıp, Play Off Yarı Final ve Final Etabına yükselmesi ile voleybol gündeminde sürekli kendine yer bulması dikkatleri çekerken, yıllardan beri bölgede ve Türkiye Şampiyonlarında Finaller ve şampiyonluklar yaşatan Solhan Yatılı Bölge Orta Okulu Voleybol Takımı adeta Bingöl ve Solhan’ın gururu olmaya devam ediyor. Son olarak Sinop’ta gerçekleştirilen ANALİG Finallerinde Kayseri’ye yenilerek Türkiye ikincisi olan Bingöl’ün voleybolun takımını oluşturan Solhan YBO bunun en son kanıtı olarak görülmekte…

Kısa bir süre önce Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nde göreve başlayan ve aynı zamanda Solhan Spor’un Yardımcı Antrenörlüğü yapan Serhat Şimşek’in Solhan’da başlattığı Alt Yapı Spor Okulu hamlesi ise ayrı bir gerçeği daha ortaya çıkarttı. 
Uzun zamandır beklenen hamle, Solhan’ın genç nüfusu için bir fırsata dönüştü. Alt yapı Spor Okulu için henüz hazırlıklar tamamlanmamasına rağmen, durumu haber alan Solhanlı çocuklar dün adeta Solhan Spor Salonu’nun istila ettiler. Henüz hiçbir duyuru, reklam, afiş ve tanıtım yapılmamasına rağmen antrenmanlar için sabırsızlanan Solhanlı küçük voleybol sevdalıları, antrenör Serhat Şimşek’i salonda yakaladılar ve bir an önce antrenmanların başlamasını talep ettiler.
Durum karşısında şaşkınlığını gizleyemeyen Serhat Şimşek ise bu güzel ortamı bizimle paylaştı.

Biz de gururla her yerde söylediğimiz gibi, Solhan’ın bir voleybol kenti olduğunu, Solhan’da voleybolun en sevilen spor olduğunu bir kere daha sizlere göstermek istedik.
Voleybol artık Solhan’da bir kültür haline gelmek üzere.  Voleybol, Solhan’da her geçen gün daha da seviliyor. Lise takımı Türkiye Şampiyonası’nda Yarı Final, Ortaokul takımı Türkiye Finali oynuyor. Solhan Spor son üç sezonda Play Off oynuyor. Solhan Spor’un 750 koltuk kapasiteli salonu her maç iki bin, üç bin kişiye ulaşıyor.

Bunlar da bizi bir voleybol sever olarak umutlandırıyor.

Solhan’da voleybol yaşamalı ve yaşatılmalı..
Bunu için emek veren herkese teşekkür ederiz.

Voleybol Aktüel

Anahtar Kelimeler: Solhan, Serhat Şimşek

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV