19 Ağustos 2019 Pazartesi

Solhan YBO yine şampiyon

Solhan'da voleybol en gözde branş: Solhan Yatılı Bölge Orta Okulu şampiyonluğu kimseye bırakmıyor.

19 Ocak 2019 Cumartesi 09:54
Solhan YBO  yine şampiyon
TVF Erkekler Voleyvbol 1.Ligi B Grubu'nda Bingöl'ü başarı ile temsil eden Solhan'da voleybol en önemli branş olarak dikkatleri çekiyor. Solhan'da bulunan Solhan Yatılı Bölge Orta Okulu, il birinciliğini kimseye bırakmıyor.

Okul sporları voleybol yıldızlar il birinciliği müsabakaları oynandı. Yıldız erkekler kategorisinde müsabakalara katılan Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu takımı, çıktığı 3 müsabakayı da 2-0 kazanarak İl Birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği düzenlenen okul sporları kapsamında Yıldızlar (kız-erkek) Voleybol karşılaşmaları Bingöl İl Birinciliği müsabakaları oynandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği Bingöl’de düzenlenen yıldızlar voleybol il birinciliği müsabakalarına Solhan’dan Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu Yıldız Erkekler takımı katıldı.

2 Ocak 2018 Çarşamba günü Bingöl’de başlayan Yıldız Erkekler il birinciliği müsabakalarına Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu, Bingöl Kaleönü Ortaokulu, Genç Atatürk Ortaokulu ve Ilıcalar Ortaokulu takımları katıldılar.

Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu, Çarşamba günü ilk karşılaşmada Bingöl Kaleönü Ortaokulu ile karşılaşan Solhan’ın yıldızları bu karşılaşmayı 2-0 kazanırken 3 Ocak 2018 Perşembe Genç Atatürk Ortaokulu ile karşılaştı. Bu karşılaşmayı da 2-0 kazanan Solhanlı Yıldızlar finale yükseldi.

11 Ocak 2018 Cuma günü Bingöl’de Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu ile Ilıcalar Ortaokulu final müsabakası oynadı. Bu karşılaşmayı 2-0 kazanan Solhan Yatılı Bölge Ortaokulu çıktığı üç karşılaşmayı da 2-0’lık skorlar ile tamamlayarak Bingöl İl Birincisi olup bölge müsabakalarında Bingöl’ü temsil etme hakkı elde etti.

Okul sporları voleybol yıldızlar bölge müsabakalarının belirlenen illerde oynanacağı ve Solhan’ın ise en yakın olan illerden Tunceli veya Şanlıurfa illerinde oynanması bekleniyor.

Haber: Mehmet Selim Bildik


 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV