24 Şubat 2019 Pazar

Açılış Galası Modena'nın

Üç Ve Dördüncü Setlerdeki Oyun Trentino’ya Yetmedi

08 Ekim 2018 Pazartesi 12:22
Açılış Galası Modena'nın
İtalya voleybol sezonunun açılış galası, Azimut Leo Shoes Modena'nın üstünlüğü ile sonlandı. Yenilenen PalaBarton'un coşkulu ortamında, Velasco’nun öğrencileri Itas Trentino ile yapılan beş setlik maçtan galip çıkmayı başardı. Trentino, üçüncü ve dördüncü setlerde muhteşem bir oyun çıkardıktan sonra, karar setinin en kritik anlarında büyük bir konsantrasyon kaybına uğradı. Final Scudetto’dan beş ay sonra, Ivan Zaytsev bu sefer farklı forma ile Trentino önünde etkileyici bir performans ortaya koydu. Lorenzetti’nin oyun formasyonuna karşı en büyük silahlardan biri olarak ortaya çıktı ve yeni sezonun kahramanlarından biri olacağını gösterdi.

SAYILAR : Verilen tüm oylarla Süper Kupa’nın en iyi oyuncu olarak seçilen Micah Christenson'un oyun dağılımı muhteşemdi. Modena blok olarak Trentino’nun aynı oranlarda idi (48% - 49%). Maçın en skorer ismi  Ivan Zaytsev (25 sayı, 63%), Russell’dan daha iyi idi (61%). Candellaro'nun dört bloğunu ve iki pasör Christenson ve Giannelli'nin dört ace inide unutmamak lazım.

DİKKAT ÇEKENLER : Perugia’nın ana kahramanlarından üçünün karşı karşıya geldiği meydan okumada Pala-Barton'un duygu ve nostaljisi ortaya çıktı. Zaytsev, Anzani ve Russell'ın Perugia’ya geri dönüşünde tartışmasız bir şekilde en fazla ilgiyi ABD’li Russell gördü. Perugia’nın eski iki smaçörünün performansı oldukça iyi idi ve her ikisi de 20 sayının üzerine çıktılar. Anzani için ise gri bir gece oldu ve  (5 sayı, 1 ace, iki blok,% 50).

SAHAYA DİZİLİŞ : Velasco, Lube'ye karşı galibiyete ulaşan ilk altıyı bozmamıştı: Christenson-Zaytsev diagonalde yerleşmişlerdi, Anzani ve Holt ortada, Urnaut ve Bednorz çizgide ve libero Rossini serbest oynuyordu. Lorenzetti için de sürpriz yoktu, Giannelli’nin yönlendirmesinde Vettori çaprazda, Lisinac-Candellaro ortada, Kovacevic ve Russell top öldürme ve top karşılama, Grebennikov ise ikinci hattı yönlendiriyordu.

Anahtar Kelimeler: İtalya Süper Kupası

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV