21 Temmuz 2019 Pazar

Açılış Maçı 2018 Bronz Madalya Maçının Rövanşı Olacak

VNL Üçüncü Grupta İlk Hafta Devlerin Kapışmasına Sahne Olacak

14 Mayıs 2019 Salı 12:35
Açılış Maçı 2018 Bronz Madalya Maçının Rövanşı Olacak
 Son olimpiyat şampiyonu ve 2018 FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası’nın bronz madalyalı takımı Çin, 21-23 Mayıs tarihleri arasında Brezilya’da  2019 FIVB Kadınlar Voleybol Milletler Ligi ilk haftasında ev sahibi Brezilya, Rusya ve Dominik Cumhuriyeti gibi takımlarla mücadele edecek. 
Ancak, geçen yılki VNL’de olduğu gibi, Çin’in Altılı Finale katılmak için endişelenmesine gerek yok. Bu etkinliğin ev sahibi olarak 3 - 7 Temmuz tarihleri arasında Nanjing'de yapılacak olan yarışmanın son aşamalarına konsantre olabilirler ve geçen yıl kaybettikleri ünvanı hedefleyebilirler. 

Çin, geçen yıl düzenlenen FIVB Voleybol Uluslar Ligi'nde bronz madalya almıştı. Fakat bu yıl unvanını almak için daha yükselebilirler mi ? 

Geçen yıl Çin grup aşamasını 7-8 galibiyet sayıları ile 9.ncu sırada tamamlamıştı ama ne olursa olsun madalya mücadelesine devam etti. 

21 Mayıs'ta Brezilya'ya karşı bu yılki açılış maçını yapacak ve bu maç geçen yılki üçüncülük maçının bir rövanşı olacak.

 
Çeyrek finalde ev sahiplerinin yarışma dışı kalmasına neden olan Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'ndaki beş setlik yenilginin şoku kesinlikle Brezilya kampındaki herkesin zihninde olmalı. Ancak Güney Amerika takımı, o zamandan bu yana geçen üç yıl içinde parçaları toplamayı başardı ve her zaman gözlerini geleceğe dikti.

 
Öte yandan Rusya'nın hala gitmesi gereken bir yolu var. Geçen sene 8-7 lik galibiyet serisi ile VNL'yi bitirdiler ve Altılı Final yapamadılar. Aslında, 2010 FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası'ndaki başarılarından bu yana bir dünya şampiyonluğu kazanamadılar. Kıta düzeyinde bile, 2013 ve 2015 yıllarında arka arkaya altın madalya kazandıktan sonra, 2017 Avrupa Şampiyonası'nda 6. sıraya düştüler. 

Bu yıl, özellikle sezon sonunda diğer yükümlülüklerini dikkate alarak, potansiyel geri dönüşleri nasıl yönetebileceklerini görmek çok ilginç olacak. Bunlara Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları eleme maçları ve 2019 Avrupa Şampiyonası da dahil. 

Son olarak, Dominik Cumhuriyeti, 3. Grubun en zayıf ekibi. Bununla birlikte, 'Karayip Kraliçeleri', 2014 Dünya Şampiyonası'nda 5'inci sırayı almalarından bu yana, performanslarının düşmesine rağmen, dikkate alınması gereken bir güç olmaya devam ediyor.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV