20 Temmuz 2019 Cumartesi

Çek'ya Zor Durumdan Zafer Çıkarabilecek mi

Çek Cumhuriyeti Baş Antrenörüne Göre Gruptaki Her Takımın Şansı Eşit

26 Haziran 2019 Çarşamba 06:56
Çek'ya Zor Durumdan Zafer Çıkarabilecek mi
 Çek Cumhuriyeti Kadın Voleybol Takımı, 2020 yılında VNL’de yer alabilmek hedefi ile Challange Cup’ta mücadele edecek. Çek Cumhuriyeti Kadın Voleybol Takımı’nın Yunan antrenörü Giannis ATHANASOPOULOS’un bu mücadeleler öncesinde fikrini öğrenmek istedik. İşte Giannis ATHANASOPOULOS’un görüşleri :

1)Çek Cumhuriyeti Kadın Voleybol Takımı’nda Sizin İçin Değişik miydi ?

Evet tamamen farklıydı. Bu yeni bir ekip, yeni personel ve her şeyi baştan inşa etmek zorundayız. Her gün kızları tanımaya çalışıyorum, kızlarda nasıl çalışmalarını istediğimi öğreniyorlar ve onlara felsefemi öğretmeye çalışıyorum. Çalışmaları ve motivasyonları konusunda çok mutluyum.

2) Challange Cup İçin Ne Düşünüyorsunuz ?

Takımımın Peru'da olması harika bir deneyim. Burada 6 güçlü ekip var ve sadece 1 tanesi VNL'ye hak kazanabiliyor. Şu anda bu takımlara karşı nerede durduğumuzu görmek için sabırsızlanıyorum. Hazırlamak için daha fazla zamanımızın olmasını dilerdim çünkü Cumartesi gecesi Eu Golden League'i bitirdik ve sabah saat 7'de Peru’da uçmamız gerekiyordu. Fivb ve Cev'in takvimi önümüzdeki yıllarda daha iyi organize edebileceğini düşünüyorum.

3) Rakipleriniz Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Taipei hariç tüm takımları gördüm. Ama onların savunmalarının iyi olduğunu biliyorum. Bu güçlü bir rekabet ve Challenger Kupasını kimin kazanacağını tahmin etmenin zor olduğunu düşünüyorum. Tüm takımların eşit şansı var.

4)Challange Cup’ta Yeni Bir Takıma mı Mücadele Edeceksiniz Yoksa Altın Lig’deki Kadroyla mı Mücadele Edeceksiniz ?

Maalesef buraya 1 pasör ile geldik. Kopecka bu hafta evlendi ve listedeki diğer 3  pasör sakatlandı. Ayrıca Hodanova’da yok. Ancak zor durumlara alışkınız ve burada sahip olduğumuz oyuncularla savaşacağız.

 

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV