20 Temmuz 2019 Cumartesi

CEV Şampiyonlar Ligi'nde kuralar çekildi

Temsilcilerimizin direkt grup aşamasından katılacakları CEV Şampiyonlar Ligi’nde dördüncü tur öncesi gerçekleşecek mücadeleler için kura çekimi gerçekleşti. CEV Şampiyonlar Ligi dördüncü turu (grup aşaması) kura çekimi ise 25 Ekim 2019 günü, aynı zamanda CEV Avrupa Voleybol Galası'nın da yapılacağı Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da gerçekleşecek.

26 Haziran 2019 Çarşamba 15:16
CEV Şampiyonlar Ligi'nde kuralar çekildi
CEV Şampiyonlar Ligi’nde dördüncü tur (Grup Aşamaları) öncesi gerçekleşecek mücadeleler için kura çekimi gerçekleşti.

26 Haziran 2019 günü saat 15:00’da Lüksemburg’ta başlayan kura çekimi, CEV Sosyal Medya hesabından da canlı yayınlandı.

Ellen Peters ve Annemiek Chambon tarafından gerçekleştirilen kura çekimini ise Federico Ferraro sundu.

Erkekler ve Kadınlar turnuvasının dördüncü turuna 18 takım doğrudan katılırken, dördüncü tura yükselecek son iki takımı belirleyecek mücadeleler için kura çekimi düzenlendi.

Erkekler etabında birinci, ikinci ve üçüncü tur müsabakaları için kura çekimi yapılırken, Kadınlar Şampiyonlar Ligi etabında ise ikinci ve üçüncü tur müsabakaları için kura çekimi yapıldı.

Erkekler Şampiyonlar Ligi turnuvası için düzenlenen kura çekiminde, birinci turda Bosna Hersek, Hırvatistan, İngiltere ve Portekiz temsilcileri yer aldı.

İlk turda eşleşen Hırvat-İngiliz ekibi galibi ile Bosna Hersek-Portekiz ekibi galipleri ise ikinci tura yükselerek kendilerini bekleyen Avusturya, Sırbistan, Finlandiya, Karadağ, Belarus ve Romanya şampiyonları arasına katılmaya hak kazanacak.

Üçüncü tura kalan son dört takım ise, yine kura çekimi sonucu belirlenmiş mücadele ile dördüncü turda kendilerini bekleyen 18 takımın arasında yer bulmaya çalışacak. 

Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde ilk tur yer almazken, müsabakalar ikinci tur maçları ile başlayacak.

Çekya, Macaristan, Bosna Hersek, Ukrayna, Karadağ, Arnavutluk ve Hırvatistan liglerinin şampiyonları, ikinci turda turnuvada mücadele etme şansı yakaladı. Partizan Tiran ise CEV Şampiyonlar Ligi’nin başladığı 2000-01 sezonundan beri, ülkesi adına bu turnuvada mücadele edecek ilk takım unvanını yakaladı.

İkinci turda yedi takım kura çekimine katılırken, Çekya temsilcisi Olomouc ise maç yapmadan üçüncü tura yükselme şansını elde etti. 

CEV Şampiyonlar Ligi dördüncü turu (grup aşaması) kura çekimi ise 25 Ekim 2019 günü, aynı zamanda CEV Avrupa Voleybol Galası'nın da yapılacağı Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da gerçekleşecek.

...
Anahtar Kelimeler: CEV, 2020 CEV Şampiyonlar Ligi

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV