19 Ağustos 2019 Pazartesi

Final avucumuzun içinden uçtu

U20 Genç Kız Milli Takımımız, ülkemizi temsil ettiği U20 Dünya Voleybol Şampiyonası Yarı Final maçında İtalya ile karşılaştı.Millilerimiz 2-0 öne geçtikleri maçta Final vizesini 5.sette İtalya'ya kaptırdı.

21 Temmuz 2019 Pazar 07:46
Final avucumuzun içinden uçtu
İtalya: 3 - Türkiye: 2
Salon: Aguascalientes / Leon Hall 1
Hakemler: Nestor Bienvenido Mateo Perez (Dominik Cumhuriyeti), Sanja Miklosic (Slovenya)
Setler: 19-25, 24-26, 25-21, 25-16, 18-16
Süreler: 26’, 31’, 29’, 27’, 24'  Toplam 2 saat, 18 dakika


İtalya: Kone, Lubian, Enweonwu, Omoruyi, Populini, Tanase,  Battista, Morello, Malual, Panetoni (L), Scola


Türkiye: Yaprak Erkek, Derya Cebecioğlu, Zeynep Üzen, Merve Atlıer, Zeynep Sude Demirel, Nazlı Eda Kafkas, Simay Kurt (L), Eylül Karadaş, Melis Katipoğlu, Aysun Aygör, Yaren Işık


U20 Genç Kız Milli Takımımız, ülkemizi temsil ettiği U20 Dünya Voleybol Şampiyonası Yarı Final maçında İtalya ile karşılaştı.

Millilerimiz 2-0 öne geçtikleri maçta Final vizesini 5.sette aldılar. Oldukça çekimeli ve heyecanlı çeken 5.sette Millilerimiz bir ara sayı farkını 4 sayıya kadaer çıkarttılar. (10-6). Ancak İtalya 11-11'de eşitliği yakaladı. İtalya setin sonunda 18-16'yı yakaladı ve Final biletini kaptı.


2 saat 18 dakika süren karşılaşmanın setleri  19-25, 24-26, 25-21, 25-16, sonuçlandı. Karşılaşmada Derya Cebecioğlu 19, Yaprak Erkek 19, Zeynep Üzen 13, Merve Atlıer 12 sayılık katkı yaptılar.

Millilerimiz, üçüncülük maçında 22 Temmuz Pazartesi günü (Cumartesi’yi Pazar’a bağlayan gece) günü Türkiye saati ile 01.30’da Rusya ile karşılaşacak. U20 Genç Kız Milli Takımımızın kadrosu ve teknik ekibi ise şu isimlerden oluşuyor:

Pasörler: Nazlı Eda Kafkas, Eylül Karadaş
Pasör Çaprazı: Yaprak Erkek
Smaçörler: Melis Katipoğlu, Zeynep Üzen, Derya Cebecioğlu, Elif Sude Erginbaş
Orta Oyuncular: Zeynep Sude Demirel, Merve Atlıer, Yaren Işık, Aysun Aygör
Libero: Simay Kurt

Teknik Ekip
Kafile Başkanı: Bahar Mert Üçoklar
Başantrenör: Şahin Çatma
Yardımcı Antrenörler: Canberk Tekmen, Haluk Korkmaz
Kondisyoner: Emirhan Özkan
Fizyoterapist: Muhammed Furkan Kara
Masör: Sibel Kayhalıoğlu

Turnuva Statüsü

Turnuvaya katılan 16 takım, dört ayrı grupta yer alır. Takımlar, tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. Birinci grup karşılaşmalarından sonra, grubunu ilk iki sırada bitiren sekiz takım, E ve F Grubu olarak iki gruba ayrılır ve bir kez daha tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. İkinci grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar, çapraz eşleşerek yarı finalde, son iki sırada bitiren takımlar ise, 5-8 turunda karşılaşırlar.

Birinci grup etabında gruplarını üçüncü ve dördüncü sırada bitiren takımlar ise, G ve H grubu olarak iki gruba ayrılıp, bir kez daha tek devreli lig usulüne göre birbirleriyle karşılaşır. Bu grup etabını ilk iki sırada bitiren takımlar 9-12, üçüncü ve dördüncü sırada bitiren takımlar ise 13-16 tur karşılaşmaları için birbirleriyle karşılaşırlar.  


Anahtar Kelimeler: FIVB, U20 Dünya Şampiyonası

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV