24 Haziran 2019 Pazartesi

İtalya'da Yeşil Kart ve 3. hakem uygulaması başladı

İtalya Voleybol Federasyonu, Fair Play ruhunu canlandırmak için daha önce futbolda denenmeye başlanan Yeşil Kart uygulamasını voleybol maçlarında da kullanmaya başladı. İtalya’da ayrıca karşılaşmanın baş ve yardımcı hakemine ilaveten üçüncü bir hakemin de saha içinde görev yapması uygulaması yine Süper Kupa maçları ile başlamış oldu.

07 Ekim 2018 Pazar 07:05
İtalya'da Yeşil Kart ve 3. hakem uygulaması başladı
İtalya Voleybol Federasyonu, Fair Play ruhunu canlandırmak için daha önce futbolda denenmeye başlanan Yeşil Kart uygulamasını voleybol maçlarında da kullanmaya başladı. Voleybolda İtalya Süper Kupa maçı ile hayata geçen Yeşil Kartı ilk gören  Trentino forması giyen pasör Simone Gianelli oldu. Tecrübeli pasör, Trentino ile Perugia arasında oynanan İtalya Süper Kupası maçındaki bir pozisyonda rakibinin bir hücumuna yaptığı blokta, topun eline çarpıp dışarı çıktığı söyledi ve karşılaşmayı izleyen yaklaşık 4.000 kişinin alkışları ile maçın başhakeminden Yeşil Kartı gören ilk voleybolcu oldu.

Sporcu ve kulüplerin davranışlarının kurallara, rakiplere ve hakemlerin kararlarına saygı gösterilmesini yaygınlaştırmak ve ödüllendirmeyi amaçlayan Yeşil Kart uygulamasında, sezon sonunda  sezon sonunda en yüksek sayıda Yeşil Kart gören oyuncular bir miktar para ödülünün de sahibi olacaklar.

İtalya’da ayrıca karşılaşmanın baş ve yardımcı hakemine ilaveten üçüncü bir hakemin de saha içinde görev yapması uygulaması yine Süper Kupa maçları ile başlamış oldu. 


SIR SAFETY CONAD PERUGIA: 0 - ITAS TRENTINO: 3
Setler: 22-25, 21-25, 24-26
Süreler: 28', 27', 34'

SIR SAFETY CONAD PERUGIA: Piccinelli, Ricci 6, Hoogendoorn, Della Lunga, Seif, Leon Venero 15, Lanza 5, Galassi, Colaci (L), Atanasijevic 15, De Cecco 1, Podrascanin 3. Non entrati Berger. 
Teknik Direktör: Bernardi.

ITAS TRENTINO: Russell 12, Van Garderen, Nelli 1, Vettori 9, Giannelli 3, Grebennikov (L), Candellaro 5, Lisinac 6, Kovacevic 16. Non entrati Cavuto, Daldello, De Angelis, Codarin.
Teknik Direktör Lorenzetti.
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV