16 Haziran 2019 Pazar

İtalya Yenilmemezlik Rekorunu Sürdürüyor

İtalya Yenilmemezlik Rekorunu Sürdürüyor

11 Ekim 2018 Perşembe 20:49
İtalya Yenilmemezlik Rekorunu Sürdürüyor

Hollanda, Japonya ve ABD, Japonya'da yapılan FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası'nın üçüncü turuna adlarını yazdıran son üç takım oldu. Bu üç takım, turnuvada en iyi altı takım arasında yer aldılar ve daha önce Hollanda’nın kalifiye olan Sırbistan, İtalya ve Çin'e katıldılar.

Son altı takım arasında yer alabilmesi için Sırbistan'a karşı bir set kazanması yeterli oluyordu. Onlar ise daha iyisini başardılar ve yaptıkları 11 blok ile üç setlik bir galibiyet elde ettiler. Böylelikle 8-1 lik galibiyet oranı ile E Grubu’nun zirvesinde yer aldılar. Sırbistan ise 7-2 lik galibiyet oranı ile grubu üçüncü sırada tamamladı.

Yine 7-2 lik galibiyet oranına sahip olan Japonya, Sırplardan bir puan daha fazlasına sahip olarak E Grubu’nda ikinci sırayı aldı ve turnuvaya üçüncü turdan devam etme fırsatı yakaladı. Grupta üçüncü tura kalan son takım olma mücadelesinde, Brezilya’nın ev sahibi Japonya’yı üç sette yenmeye ihtiyacı vardı, ancak üç seti ancak Japonya, Nagoya'da 8.000 kişilik bir kalabalığının önünde iki setlik bir avantaj elde ettikten sonra kazandı. Bu sonuçla, dev Güney Amerika ekibi grupta72 lik galibiyet oranı ve Sırbistan'dan bir puan daha az toplayarak dördüncü sırayı aldı ve 2002’den bu yana ilk kez bir Dünya Şampiyonası’nda ilk altı takım arasında yer alamadı.

F Grubu’nda İtalya ABD’yi dört sette mağlup ederek grubu lider olarak tamamladı. Ayrıca İtalya rekorunu 9 galibiyete ve dokuz maçta 27 puana yükseltti. Bu onların bir Dünya Şampiyonası’nda elde ettiği en uzun galibiyet serisi oldu.

Son şampiyon ABD, ikinci tur maçlarını 7-2 lik bir galibiyet oranı ile tamamladı ve üçüncü takım olabilmek için Çin ile Rusya arasındaki son karşılaşmanın sonucunu beklemek zorunda kaldı. Rusya, olimpiyat şampiyonuna dört sette mağlup olarak son altıya kalma fırsatını yakalayamadı. Bu sonuçla, Çin 1998 yılından beri Rusya’ya karşı ilk Dünya Şampiyonası galibiyetini elde etti.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV