15 Temmuz 2019 Pazartesi

Kadınlar Milletler Ligi'nde 1. Hafta maçları tamamlandı

FIVB 2019 Kadınlar Voleybol Milletler Ligi 1. haftasında 3. maçlar tamamlandı ve ilk hafta maçları sona erdi. A Kadın Milli Takımımız Belgrad'da oynadığı üçüncü maçta ev sahibi Sırbistan ile karşılaştı. Uluslararası Voleybol Hakemimiz Nurper Özbar da Bulgaristan'ın Rusçuk kentinde oynanan Belçika - Japonya maçında Başhakem olarak görev yaptı.

24 Mayıs 2019 Cuma 06:59
Kadınlar Milletler Ligi'nde 1. Hafta maçları tamamlandı
FIVB 2019 Kadınlar Voleybol Milletler Ligi 1. haftasında 3. maçlar tamamlandı ve ilk hafta maçları sona erdi. A Kadın Milli Takımımız Belgrad'da oynadığı üçüncü maçta ev sahibi Sırbistan ile karşılaştı. Karşılaşmayı 3-0 kazanan Millilerimiz ilk haftayı 9 puanla lider olarak tamamladı.

Uluslararası Voleybol Hakemimiz Nurper Özbar da Bulgaristan'ın Rusçuk kentinde oynanan Belçika - Japonya maçında Başhakem olarak görev yaptı.Bulgaristan, Sırbistan, Polonya ve Brezilya'da toplam 16 takımın mücadele ettiği ilk hafta maçları 21 Mayıs Salı günü başladı ve 23 Mayıs'ta sona erdi. 2. Hafta maçları ise 28 - 30 Mayıs tarihlerinde oynanacak.

Beş ayaktan oluşan ve beş hafta sonunda genel sıralamada ilk beşte yer alan takımlar ve finallere ev sahipliği yapacak olan Çin ile birlikte toplam 6 takım 3-7 Temmuz tarihleri arasında Çin'in Nanjing şehrinde düzenlenecek olan finallerde mücadele etme hakkı elde edecek.


FIVB 2019 Kadınlar Voleybol Milletler Ligi 1. Haftası üçüncü günü sonunda oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Rusçuk/Bulgaristan
Belçika:  3 - Japonya: 1 Başhakem: Nurper Özbar
ABD: 3 - Bulgaristan: 0


Belgrad/Sırbistan
Hollanda: 3 - Kore: 0
Türkiye: 3 - Sırbistan: 0

Opole/Polonya
İtalya: 3 - Almanya: 0
Tayland: 0 - Polonya: 3

Brezil
Çin: 3 - Dominik Cumhuriyeti: 1
Brezilya: 3 - Rusya: 0

FIVB 2019 Kadınlar Voleybol Milletler Ligi 1. haftasında oynanan maçlar sonunda Türkiye ile ABD aynı puan ve averajla ilk sırayı payşalıyorlar.

İlk maçlar sonunda oluşan genel puan durumu şu şekilde oluştu:FIVB 2019 Kadınlar Voleybol Milletler Ligi 2. Hafta maçları 28 - 30 Mayıs tarihlerinde ülkemizde Ankara ile birlikte Çin'in Macao, Hollanda'nın Apeldoorn, İtalya'nın Conegliano Veneto kentlerinde oynanacak.

Uluslararası Voleybol Hakemimiz Nurper Özbar, Hollanda'nın Apeldoorn kentinde, Bulgaristan, Polonya, Hollanda ve Brezilya takımları arasında oynanacak 2. Hafta maçlarında görev yapacak.

Ankara'da TVF Başkent Voleybol Salonu'nda oynanacak maçlarda Filenin Sultanları'nın maç programı şöyle:

28 Mayıs Salı
17.30 Türkiye: - Japonya:

29 Mayıs Çarşamba
17.30 Almanya: - Türkiye:

30 Mayıs Perşembe
17.30 Türkiye: - Rusya: 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV