24 Haziran 2019 Pazartesi

Şampiyonlar Ligi Başlıyor

İlk Kez Erkek Bir Macar Takımı Şampiyonlar Ligi’nde

09 Ekim 2018 Salı 06:24
Şampiyonlar Ligi Başlıyor
 2019 CEV Voleybol Şampiyonlar Ligi, Pazartesi gecesi Macaristan’ın VRCK KAZINCBARCIKA ve Yunanistan’ın PAOK THESSALONIKI 1.ci Tur maçı ile başlayacak. Voleybolseverler için, özellikle Şampiyonlar Ligi formatında yapılan değişikliklerin ardından gerçekten heyecan verici bir sezon olacak. Erkeklerde ilk tur, yarışmanın bir sonraki aşamasına terfi için mücadele eden 16 takımdan oluşuyor.

 
VRCK KAZINCBARCIKA (MACARİSTAN) - PAOK THESSALONIKI (YUNANİSTAN)


•   Bu bir Macar erkek voleybol takımının ilk kez Şampiyonlar Ligi'nde maçı olacak. VRCK KAZINCBARCIKA'nın bu düzeyde tecrübesiz bir takım  olması ne anlama geliyor? Öte yandan, PAOK THESSALONIKI’nin Avrupa'nın seçkin şampiyonasındaki dördüncü yer alışı.

 
•    VRCK kadrosunda Şampiyonlar Ligi tecrübesine sahip sadece iki oyuncu var: takım kaptanı David Szabo (kariyerinin başlarında İtalyan Sisley TREVISO ve TRENTINO Volley formalarını giymişti.), pasör çaprazı  Szabolcs Nemeth ise Romen Remat ZALAU forması ile Şampiyonlar Ligi’nde yer almıştı.
•    Maçın en büyük yıldızı şüphesiz Mitar Tzourits olacak. Mitar, İtalya'da TRENTINO Volley ve Calzedonia VERONA ve Türkiye'de Halkbank gibi yabancı takımlarda oynadıktan sonra Yunanistan'a geri dönmüştü.

 
•    PAOK kadrosunda 4 yabancı oyuncu bulunduruyor: Sırp Aleksandar Okolic, Venezuelalı Ivan Marquez, Kübalı Javier Jimenez Scull ve İsrailli Alexander Shafranovich. VRCK ise kadrosunda ülke dışından 3 oyuncu bulunduruyor: Venezuelalı Carlos Páez, Makedon Vlado Milev ve Slovak Lubos Macko.


•    Takımların başında iki genç ve uluslararası antrenör var. PAOK’un baş antrenörü 36 yaşındaki Sergiu Stancu, Belçika, Fransa ve İtalya'nın yanı sıra kendi ülkesi Romanya'da da zaman geçirdiği için bir oyuncu olarak çok fazla deneyime sahip. PAOK’da ilk baş antrenörlük  deneyimini yaşıyor. Diğer taraftan 44 yaşındaki Slovak Marek Kardos (44), oyuncu olarak iki kez Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde yer aldı ve antrenör olarak Polonya takımı AZS CZESTOCHOWA ile 2011 yılında Challenge Kupası’nı kazandı.

 
•    VRCK’nın tam olarak açılımı Vegyész Röplabda Club Kazincbarcika
ve "Chemic Volleyball" anlamına geliyor. Bu, ekibin sponsoru olan Wanhua-BorsodChem'in en büyük fabrikasından kaynaklanıyor.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV