20 Eylül 2019 Cuma

Sliwka Polonyalı Yıldızlara Yardımcı Oluyor

Sliwka 24 Yaşında Ama Gençlerin Abisi

11 Haziran 2019 Salı 07:30
Sliwka Polonyalı Yıldızlara Yardımcı Oluyor
 Aleksander Sliwka, ülkesine ait üçüncü FIVB Voleybol Erkekler Dünya Şampiyonasını bir yıldan daha kısa bir süre önce kutlamasına rağmen, Polonya'nın FIVB Erkekler Voleybol Ülkeleri Ligi'ndeki şampiyonluğunu garanti edemiyor. 

Vital Heynen’in takımı, Katowice’deki 2014 Dünya Şampiyonası’nda altın madalyayı kazandıktan sonra İtalya-Bulgaristan tarafından ortaklaşa düzenlenen 2018’de üst üste ikinci Dünya Şampiyonasını kazandı.

24 yaşındaki Sliwka 2018’de kadroya girdi ve 2019 VNL'de kadrodaki yerini korudu. Bununla birlikte, bu yıl kadro, Çek Cumhuriyeti’nde 2017 FIVB Voleybol U21 Dünya Şampiyonasını kaldıran beş oyuncu tarafından desteklendi. 

Kaptan Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jedrzej Gruszczynski ve en genç takım üyesi Norbert Huber, Polonya’nın 2019 VNL takımına dahil edilerek yaş grubu seviyesindeki başarıları nedeni ile ödüllendirildi. 

Sliwka, “Milli takımda çok sayıda oyuncu var ve aralarında çok genç oyuncu bulunuyor. Bunların yanında onlardan bir şeyler öğrenebileceğimiz biraz daha yaşlı oyuncular olduğu için mutluyum” dedi. “İki kez dünya şampiyonluğu yaşamış harika oyunculardan bir şeyler öğrenme fırsatımız olması gerçekten önemli.

“Polonya voleybolunun geleceğinin parlak olduğuna, genç neslin madalya kazanabileceğine ve ülkemizi en üst düzeyde temsil edebileceğine inanmak için nedenlerimiz var. Hepimiz başarı ve bilgi için açız. Becerilerimizi geliştirmek istiyoruz ve gelişimimize özen gösterecek fantastik bir teknik ekibimiz olduğunu biliyoruz. ”

 

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV