22 Nisan 2019 Pazartesi

Sofya EuroVolleyU17W Ev Sahipliği Yapıyor

Şampiyonada 12 Takım 2 Grupta Mücadele Edecek

13 Nisan 2018 Cuma 07:27
Sofya  EuroVolleyU17W Ev Sahipliği Yapıyor

Bulgaristan’ın başkenti Sofya, Nisan ayında yapılacak olan 2018 CEV U17 Bayanlar Avrupa Şampiyonası ‘na diğer bir deyişle ülkedeki en büyük spor etkinliğine ev sahipliği yapmaya hazır. Turnuva 13-21 Nisan tarihleri arasında gerçekleşiyor ve şampiyonada 12 ulusal takım altışarlı iki grup halinde mücadele edecekler. Avrupa'nın yeni şampiyonunun kim olacağına karar vermek için Bulgaristan, Romanya, İtalya, Slovenya, Rusya, Sırbistan, Ukrayna, Türkiye, Beyaz Rusya, Hollanda, Macaristan ve Almanya mücadele edecekler.

Bulgaristan Voleybol Federasyonu Başkanı Dancho Lazarov, şampiyonaya katılan tüm takımlara hoş geldiniz derken, geçen sene Sofya'da yapılan EuroVolleyU16 Bayanlar turnuvası gibi unutulmaz bir turnuvaya ev sahipliği yapacaklarına emin olduğunu söyledi. # EuroVolleyU17 Bayanlar şampiyonası  Final Turu için hazır olduklarını ve şimdi iyi bir voleybolun tadını çıkarmanın ve sonunda şampiyonun kim olacağını görmenin zamanı geldiğini ifade etti.

Bulgaristan baş antrenörü Stojan Gunchev, bu turnuva için yaptıkları hazırlıktan memnun. Takımda sakatlıklarla ilgili bazı sorunlar olduğunu ama her şeyin iyi olmasını umduğunu belirtti. Asıl amaçlarının en iyi dört takım arasından sıyrılmak olduğunu ifade etti.

Rusya baş antrenörü Svetlana Safronova, takımının şampiyonaya iyi hazırlandığını düşünüyor. Kadroyu oluşturan kızlar İtalya'ya karşı # EuroVolleyU16W finalinde oynadığından beri bir arada. Geçen sene kaybedilen final sonrasında her şeyin yeni baştan başlayacağı fikrinde.

Belarus baş antrenörü Dzmitry Kot, bunun kendilerinin ikinci Avrupa şampiyonası olduğunu ve yine Bulgaristan'da olmaktan çok mutlu olduklarını belirtti. Gruplarının zor ama kendilerinin de turnuvada büyük bir şey elde etmek istediklerini ifade etti.

Sırbistan baş antrenörü Jovo Cakovic, bu takımın kendilerinin yeni jenerasyonu  ve Sofya'daki Avrupa şampiyonluğu ilk büyük turnuvaları olduğunu belirtti. Bu turnuvanın hepsi için harika bir deneyim olacağını düşünüyor. En büyük hedeflerinin, gelecekte bu kızlardan bazılarını Sırbistan Milli takımında görmek olduğunu ifade ediyor. Güçlü takımlara karşı zor maçlar oynayacaklarını ama amaçlarının bir madalya ile geri dönmek olduğunu ve bunu başarmak için her şeyi deneyeceklerini söylüyor.

Slovenya baş antrenörü Boris Klokocovnik, # EuroVolleyU17W finallerinde burada oldukları için çok mutlu olduklarını söylüyor. Her bir maçta, galibiyet için mücadele edeceklerini ve kızların her top için mücadele edeceklerini söylüyor. Takımda sakatlık ve hastalık yok. Başlamaktan heyecan duyduklarını ve sonra önümüzdeki günlerde neler olacağını göreceklerini belirtiyor. Bu turnuvanın, tüm oyuncular için çok önemli olduğunu onlar için harika bir deneyim olacağını düşünüyor.

Macaristan baş antrenörü Gabor Konig, beklentilerinin iyi oynamak ve eğlenmek olduğunu söylüyor. İyi bir maçın diğerini getireceğini düşünüyor. Bulgaristan'dan iyi anılarım var çünkü 2008'de Erkek Milli takımımız Gabrovo'da bir Avrupa elemesi oynamıştı. O zaman elemeyi geçmiştik ve Bulgaristan'ın bize bu sefer de “uçacak kanatları” vermesini umuyoruz.

Türkiye baş antrenörü Bülent Güneş, #EuroVolleyU17W a hazır olduklarını söylüyor. Türkiye’nin Bulgaristan’a 5 gün erken geldiğini ve ev sahibi takım ile iki dostluk maçı yaptıklarını hatırlatıyor. Şimdi aynı iyi performansı resmi maçlarda da göstermelerini umuyor ancak turnuvanın çok zor olacağını düşünüyor.

Romanya baş antrenörü Marius Macarie, gerçekten zor bir turnuva olacağını düşünüyor. Avrupa şampiyonu İtalya ile birlikte zor bir gurupta oldukları düşüncesinde.Ancak geçen yıla göre daha iyi bir derece alma hedefini savunuyor.

Ukrayna baş antrenörü Viktor Perebyynis, oyuncuları Sofya’yı sevdiğinden organizasyonun burada düzenlenmesinden oldukça memnun. Ekibinde her şeyin  yolunda olduğunu ve en iyisini yapmayı umduklarını söyledi.

İtalya baş antrenörü Michele Fanni, iyi bir takım olarak # EuroVolleyU17W'ye geldikleri düşüncesinde. Bir önceki turnuvada, geçen sene Sofya'da 16 yaş altı ilk EuroVolley  turnuvasında mükemmel bir performans sergiledik. Açıkçası bu bize şansımızın olduğu olasılığını düşündürüyor. Bu yaş grubundaki oyuncuların iyi bir turnuva oynadıktan sonra pek iyi olmayan maçlarda oynayabilecekleri bir gerçek. Geçen yıla göre, burada yeni olan sadece bir oyuncu var sakatlanan libero yerine ama takımın geri kalanı aynı. Mümkün olan en iyi sonuca ulaşmak ve podyumda yer alabilmek için oynayacağız. Ve eğer yeterince şanslı olursak, belki başka güzel şeyler de olabilir. Birincilik fikri her zaman mevcut çünkü her zaman kazanmak için oynamayı isteriz.

Hollanda baş antrenörü Eelco Beijl, Sofya 'da olmaktan mutlu, çünkü geçen sene de buradaydılar. Her şey geçennyaz olduğu gibi mükemmel bir şekilde organize edildi. Bu yaş grubunda önceki EuroVolley'de beşinci sırayı aldık ve herkesin bizden beklediği gibi, bireysel olarak ve bir takım olarak her zaman bir gelişme bekliyoruz. Kendimizi Avrupa'nın en iyi takımları arasında test edeceğiz. Burada bulunan tüm oyuncularım, fiziksel ve zihinsel olarak oynamaya hazırlar. Ben zaten bu yaş grubunda önemli oyuncularımız olduğunu düşünmüyorum - her zaman Hollanda'da 24 oyuncu ile çalışıyoruz ve 24'ünün hepsi iyi oyuncular.

Almanya baş antrenörü Jens Tietböhl, geçen sene Bulgaristan 'da oynamadıklarını, bu yüzden takım için burada ilk turnuva olduğunu söylüyor. Çok mutlu ve heyecanlıyız. Öte yandan, oyuncularım çok gergin, ama umarım maçlarda elimizden geleni yaparız. Gurubumuzda zor rakiplerle karşılaşacağız, İtalyanlar çok güçlü ama turnuvanın bir sonraki aşamalarında da devam etmeyi umuyoruz.

Anahtar Kelimeler: EuroVolleyU17W

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV