18 Ekim 2018 Perşembe

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Hayatın neredeyse her alanından kendilerini soyutlamak zorunda kalan engelliler için yapılabilecek en iyi şey, "engelleri ortadan kaldırmak." 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde engelli vatandaşlarımızın neyi yaptıklarını değil, neleri yapamadıklarını konuşmaya başlama dileklerimizle...

03 Aralık 2017 Pazar 10:06
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
 3 Aralık Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılından beri uluslararası bir gün olarak kabul edilmiştir.
Her yıl farklı bir temanın sahiplenildiği bu özel günde, hükümet desteği ve sivil toplum kuruluşlarının organizasyonlarıyla çeşitli aktivite ve kampanyalar düzenleniyor.
Hayatın neredeyse her alanından kendilerini soyutlamak zorunda kalan engelliler için yapılabilecek en iyi şey, "engelleri ortadan kaldırmak."

Türkiye Voleybol Federasyonu da Türkiye Voleybol Federasyonu ve voleybol camiası da bugüne duyarsız kalmadı.

Engelli vatandaşlarımız, seçtikleri maçların başlangıç seremonisine, takımlarla birlikte çıktılar. Engelli vatandaşlarımız seremoni sonrası karşılaşmayı tribünlerde izlediler.
 


1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak çeşitli etkinliklerle yaratılmaya çalışılan farkındalığa rağmen özellikle ülkemizde halen gereken önlem ve iyilşetirmelerin yapılamadığını görmek bizleri üzüyor.

Herşeyden önce böyle günlerde engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları tüm sorunları, sadece kendilerinin sorunu olarak görmek yerine en iyi ihtimalle ailelerinin, çevrelerinin, toplumun ve kısaca tüm insanlığın sorunu olarak görmeye başlamak gerektiğinin bilincine varmamız gerekiyor. 

Böyle gün ve haftalarda engelli vatandaşlarımızın hayatlarında neleri yapıp, başardıkları ile değil, neleri yapamadıklarını dile getirmeye başlamak gerektiğine inanıyoruz.

Ülkemizde herbir bireyin önce insana ve doğaya olan bilincinin artması; herkesin bir engelli adayı olduğunu yeniden hatırlatarak,
kısa bir süre önce Konya'da gerçekleştirilen Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Türkiye Oturarak Voleybol Türkiye Şampiyonası'nda 2. kez arka arkaya şampiyon olan Karadeniz Ereğli Belediye Spor Oturarak Voleybol Takımı nezdinde tüm engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarında hiç bir engele takılmadan yaşantılarını sürdürmelerini diliyoruz.

Voleybol Aktüel 

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV