23 Temmuz 2018 Pazartesi

Bayramda nostalji yaşamak isteyenlere...

Bayramlarda insanlar ister istemez geçmişte yaşadığı bayramları yad eder. Nostalji, bayramda ikram edilen şeker gibi, önemli bir parçasıdır bayramların...

26 Haziran 2017 Pazartesi 08:41
Bayramda nostalji yaşamak isteyenlere...
Bayramlarda insanlar ister istemez geçmişte yaşadığı bayramları yad eder.

Nostalji, bayramda ikram edilen şeker gibi, önemli bir parçasıdır bayramların.
Belli bir yaşın üzerindeki kişilerin o eski keyifleri, lezzetleri anlatmaları yaşça daha küçük olanlar tarafından ilgi ile dinlenir.

Bayramın ikinci günü sabahı erkenden kalkan biri olarak internette dolaşmaya başladım. Gözüme bir site ilişti. TRT Arşiv. Aslında 31 Mart 2017 tarihinde hizmete girmiş ancak benim daha yeni haberim oldu.

Hali ile yaş da belli bir seviyeye geldiği için olsa gerek; hemen ilgimi çekti tabi.
Ülkemizde 31 Ocak 1968 yılında ilk deneme yayını ile giren TRT'nin arşivinde ne varsa hepsine kolayca ulaşılabilecek güzel bir site olmuş. Yıllara, program isimleri, oyuncu/sanatçı isimlerine göre tasnif edilmiş tüm programlar. Toplam 2000 saatlik bir arşive ulaşmak mümkün bu sitede.

Programlardan dizilere, yarışmalardan yakın siyasi tarihin akıllarda kalan ya da kalmayan birçok anına, unutulmaz gollerden gündelik hayatın “Komikli video” kavramı çıkmadan önceki detaylarına kadar devasa bir arşiv sunan TRT, 1968'ten 2015'e kadar istediğiniz yıla ait yüklenen bütün yapımlara ulaşma imkanına sahipsiniz. Onun dışında da Kişiler, Zaman, Yer, Olay, Programlar, Diziler, ve Özel Videolar kategorileri üzerinden gezebilme imkanı buluyorsunuz.

TRT Arşiv'i incelemek isteyenler tıklayabilir...

Bu vesile ile bir kez daha herkese mutlu bayramlar diliyorum.

Savaş Eskigülek

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV