23 Ağustos 2019 Cuma

Bursa'ya İhanet etmek

Voleybol emekçisi Tekin Ateşnal yönetimindeki kardeş sitemiz Voleybolun Adresi yazarlarından Cemal Ekentok'un 'Bursa'ya ihanet etmek' başlıklı yeni yazısını ilgi ile okuyacağınızı düşünüyoruz:

24 Temmuz 2019 Çarşamba 15:30
Bursa'ya İhanet etmek
Voleybol emekçisi Tekin Ateşnal yönetimindeki kardeş sitemiz Voleybolun Adresi yazarlarından Cemal Ekentok'un 'Bursa'ya ihanet etmek' başlıklı yeni yazısını ilgi ile okuyacağınızı düşünüyoruz: 

Bursa'ya İhanet Etmek


Bir Bursalı voleybol sever, eski hakem, gazeteci ve spor yazarı olarak kızlarımızın hiç yenilmeden sadece 1 set vererek Avrupa Şampıyonu apoletini omuzlarına asmaları beni çok gururlandırdı.

Gururluydum, çünkü Bursa Büyükşehir Belediyespor alt yapısının yıldızları olan üç kızımız Avrupa’nın en iyileri arasındaydı. Gurum bu yüzden.

Belki şimdi sırası mıydı diyerek bana kızacak olabilirsiniz. Ancak herkesin bunu bilmesini arzu ediyorum.

Hani kapatılan Bursa Büyükşehir Belediyespor Kadın Voleybol takımı vardı. Challenge Kupası’nı birkaç kez Türkiye’ye kazandırmış, ikincilikler kazanmıştı.

Bu takımın çok önemsediği ve geleceğin takımını oluşturmak için müthiş bir altyapı oluşturmuştu. Büyükşehir Belediyespor Başkanı Alinur Aktaş, kadın voleybolu ile birlikte tüm takımları dağıtmıştı.

U 16 Milli Voleybol takımı bu yıl içerisinde önce Balkan, ardından da Avrupa şampiyonu oldu. Yani voleybolda bir ekol olan, Sırbistan, Hırvatistan, İtalya, Almanya, Holanda gibi ülkeleri geride bıraktı.

Bu gurur verici bir olay.

Milli takımlın kafile başkanlığını yapan ve Büyükşehir’in voleybol koordinatörü olan Ersin Yılmaz benim için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Buradan onu kutluyorum. Geleyim önemli konuya;

Kapatılan Bursa Büyükşehir Belediyespor alt yapı takımlarını Vakıfbank, Eczacıbaşı, Beylikdüzü başta olmak üzere voleybola yatırım yapan her takım adeta paylaştı. Geleceğin yıldızları olacak diye gözlerinin içine bakılan isimlerden üçü Pelin Eroktay (Eczacıbaşı), Aleyna Göçmen ve Deniz Nazlıcan (Vakıfbank) geliyor.

İşte bu kızlar Bursa’nın öz çocukları. Ve Avrupa şampiyonasında vitrine çıkan isimler.

Şimdilerde alınan anlamsız bir karar sonrası yaşamlarını ailelerinden uzakta sürdürüyor.

Keşke onlar milli takımda Bursa Büyükşehir Belediyespor ismi altında oynasalardı. İnanın o zaman daha çok gururlanırdım. Bunları gördükçe, başta İlhan Satık olmak üzere voleybola emek veren malzemecisinden, masörüne, antrenöründen sporcusuna kadar herkesi canı yürekten kutluyorum.

Şimdiki yöneticiler şu unutmasın ki yatırım yaparsanız karşılığını alırsınız. Ama bu karşılığı altın tepsi içerisinde başka kulüplere takdim etmeyin.  
Anahtar Kelimeler: Tekin Ateşnal, Cemal Ekentok

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV