13 Aralık 2018 Perşembe

Darısı Voleybolun başına...

Basketbolun efsane ismi Kobe Bryant, 90'ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, "Dear Basketball" (Sevgili Basketbol) adlı yapım ile "En İyi Kısa Animasyon" ödülüne layık görüldü. Dilediğimiz Voleybolun da bu alanlarda daha fazla yer alması.

05 Mart 2018 Pazartesi 10:16
Darısı Voleybolun başına...
Darısı Voleybolun başına...

NBA'in efsanevi oyuncularından olan ve 2016'da jübile yapan Kobe Bryant, 90'ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, "Dear Basketball" (Sevgili Basketbol) adlı yapım ile "En İyi Kısa Animasyon" ödülüne layık görüldü.

Genel Yayın Yönetmenimiz Savaş Eskigülek'in özel notu:

Yıllar önce, 23 Nisan 2011 tarihinde, bir günlüğüne dönemin TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık'ın makamına oturan Barış Eskigülek'in Erol Başkandan istediği voleybol ile ilgili bir animasyon filmi talebi vardı.

Vakit hala çok geç değil aslında. Tüm dünyada bu konuyu gerçekleştirebilecek potansiyel mevcutken, ülkemizde bu fikri gerçekleştirebilecek yeterli alt yapıya sahip olduğumuzu düşünüyorum.

Basketbolun Oskar Ödülü aldığı bir günde voleybolun daha popüler hale gelmesi için mutlaka uygulanması gereken bir fikri gündeme getirme gereği gördüm. 

 ABD Ulusal Basketbol Ligi'nin (NBA) efsanevi oyuncularından olan ve 2016'da jübile yapan Kobe Bryant, Oscar ödülü kazandı.

Hollywood'taki Dolby Tiyatrosu'nda düzenlenen 90'ıncı Akademi Ödülleri (Oscar) gecesinde, Bryant'ın yazdığı ve Glen Keane'in yönettiği "Dear Basketball" (Sevgili Basketbol) adlı yapım, "En İyi Kısa Animasyon" ödülüne layık görüldü.

Kariyerinde 5 NBA şampiyonluğu bulunan Bryant, ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmasında, "Basketbol oyuncuları olarak susup top sürmemiz gerekiyor." ifadesini kullanırken, başta animasyonun müziklerini hazırlayan ünlü müzisyen John Williams olmak üzere yapımda emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Anahtar Kelimeler: Kobe Braynt, Oskar

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV