15 Aralık 2018 Cumartesi

İlter Gülsün Ayata'yı kaybettik

Eski voleybolcu İlter Gülsün Ayata, 1 Aralık günü geçirdiği beyin kanamasının ardından kaldırıldığı 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'ndeki tüm müdahalelere rağmen verdiği yaşam savaşını kaybetti. Merhumun cenazesi 20 Aralık Çarşamba günü Urla Çeşmealtı Şahin Camii'nde öğle namazı ardında Güvendik Mezarlığı'nda defnedilecektir.

19 Aralık 2017 Salı 09:18
İlter Gülsün Ayata'yı kaybettik
Eski voleybolcu İlter Gülsün Ayata, 1 Aralık günü geçirdiği beyin kanamasının ardından kaldırıldığı 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'ndeki tüm müdahalelere rağmen verdiği yaşam savaşını kaybetti.

 Merhumun cenazesi 20 Aralık Çarşamba günü Urla Çeşmealtı Şahin Camii'nde öğle namazı ardında Güvendik Mezarlığı'nda defnedilecektir.


Merhumeye Allah'tan rahmet, ailesi, sevenlerine sabırlar; voleybol camiasına baş sağlığı dileriz.

Voleybol Aktüel


İlter Gülsün Ayata Kimdir?

1944 yılında Adana’da doğmuştur. Gerek anne, gerekse baba tarafı Rumeli kökenli olan bir aileden gelmekte olup esas itibari ile Çanakkalelidir. Ebeveynlerinin memuriyetleri nedeni ile ilk tahsilini yurdun değişik yerlerinde, orta ve liseyi ise TED Ankara Koleji’nde tamamlamıştır. Daha sonra ODTÜ İdari İlimler Fakültesini bitirmiştir.

Orta son sınıfta spora atletizmle başlamış, ilk katıldığı yarış olan Atatürk Koşusunda 3.lük alarak dikkatleri çekmiştir. Ancak bir sağlık nedeni ile spora ara vermek durumunda kalmıştır.
Voleybola lise son sınıftayken 1962 Ekim ayında başlamış, sırasıyla Kolejliler, ODTÜ ve Mülkiye Spor Kulüplerinde oynamıştır. Voleybola başladığı sezondan itibaren voleybolu bıraktığı 1975 yılına kadar Voleybol Milli Takımlarında sürekli görev yapmıştır. Dış temasların çok sınırlı olması dolayısı ile spor yaptığı sürede 35 kez milli olmuş bir yıl da milli takım kaptanlığı yapmıştır.

Üniversite mezuniyetinden sonra sırasıyla Petkim, Asil Çelik, Kordsa, Bimsa, Türkpetrol Holding, Şİşecam, Danonesa’da yöneticilik yapmış emeklilikten sonra bir süre daha danışmanlık yaparak çalışma hayatını sürdürmüştür.

Evli, iki erkek çocuk ve dört torun sahibi olan İlter Ayata İzmir-Urla’da yaşamaktaydı. Edebiyat ve Türk Musikisi ile uğraşmış, çeşitli Sivil Toplum Kurumlarında çalışmış ve sosyal projelerde yer almalmıştı.  
Anahtar Kelimeler: İlter Gülsün Ayata, Vefat

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV