18 Eylül 2019 Çarşamba

Olimpiyat Oyunlarına direkt gitmek istiyoruz

Yazarımız Osman Uraner, Kıtalararası Olimpiyat Elemeleri’ndeki ikinci maçında Çekya'yı 3-1 yenen Filenin Sultanları'nı analiz etti. Ayrıntılar haberin devamında...

04 Ağustos 2019 Pazar 08:25
Olimpiyat Oyunlarına direkt gitmek istiyoruz
Merhaba sevgili voleybol severler,
İlk rakibimiz Almanya uzun olmayan bir takımdı, hücumda zorlandık. İkinci rakibimiz Çekya daha kısa takım, aynı şekilde hücumda zorlandık. Basit hataları da çok yapmamız, Çekya’ nın oyunda kalmasını sağladı.
Çin maçında çok daha kuvvetli, net hücum etmeliyiz. Defanstan çıkardığımız topları güçlü hücumla sonuçlandırmalıyız. Ancak bu güçlü ataklarla oyunda kalabiliriz. Bu nedenle Ebrar’ın 4 numarada Hande ile çapraz ve pasör çaprazında Meryem ile oynamakta, riske etmekte fayda var diye düşünüyorum.

Maça gelince;
İlk 3 sette verdiğimiz basit hata sayısı 19.
Genel olarak takımımızda konsantrasyon eksikliği var. Çekya’nın servisleri çok iyi olmadığı halde özellikle 3.sette kötü servis karşılamamızın başka nedeni olamaz.
Bizim kalitemizde olmayan bir takıma karşı daha özgüvenli, kararlı ve oyuna ağırlığımızı koyarak oynamamız gerekirdi. Hedefi Çin’ i yenerek direkt olimpiyata gitmek olan takımın oyun karakteri bu olmalı. Fakat biz çok çabuk demoralize oluyoruz. Oyuncuların suratları düşüyor, oyundan kopuyoruz. 
Oysa kalitemize güvenmeli ve her şartta aynı direnci gösterebilmeliyiz..
8-3 önde olduğumuz sette durumun 11/-9’a gelmesinin izahı konsantrasyon ve özgüven eksikliği bana göre.

Bu maç için tek artımız Meryem’in her şartta takıma katkı yapması. Çin maçında Ebrar ‘ı4 numara smaçör oynatmak zorunda kalırsak Meryem’e çok iş düşecek.
17-14’de Kübra, Eda’ yı oyuna almak akıllıcaydı. Seti alıp maçı bitirmeyi düşündü Guidetti. 
5.set riskini almaya gerek yoktu.

Bir hedefimiz var tüm Türk voleybol severleri olarak; Olimpiyata direkt gitmek istiyoruz. Cesur ve dikkatli olduğumuzda başarma şansımız da var.
İnşallah Çin maçını kazanır ve Olimpiyatlara direkt giden takım oluruz.
Final maçında Filenin Sultanlarına başarılar dilerim.
 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV