18 Eylül 2019 Çarşamba

Ölüm Yıldönümünde Osman Uraner'den Deniz Esinduy'a

Yazarımız Osman Uraner, 16 Yıl önce A Kadın Milli Takımımız ile birlikte kamp yaptığı sırada geçirdiği kalp krizi ile aramızdan ayrılan Sultanların Teknik Direktörü Deniz Esinduy için duygularını dile getirdiği yazısı sizlerle... Voleybol Aktüel olarak Deniz Esinduy'u rahmet ve saygı ile anıyoruz...

12 Eylül 2019 Perşembe 07:28
Ölüm Yıldönümünde Osman Uraner'den Deniz Esinduy'a
Yıl 2003...
Tam da bugün rahmetli oldu Deniz Esinduy 16 sene önce, Ankara’ da Milli Takım kampında...
Hani Filenin Sultanları olmadan evvel...
25 yaşında Melis,1 yaşında Mert,3,5 yaşında Feride,6 yaşında Emre...ve anneleri Arzu...geride bıraktıklarıydı..

Şimdiki gibi değildi şartlar. Bir çok sorunla da uğraşıyordu Milli Takımın başarılı olması için.

Ve işte o takım oluşurken yaşadıkları sıkıntılar sağlığı etkiledi, hayatına mal oldu Deniz Esinduy’un!

Kamp yaptığı otele giriş yaptığımızın ertesi günü kalp krizi geçirdiğinde kimsenin haberi olmadı. Arzu, Melis ve benden başka. Bir de Federasyon Başkanı tabii. Takım kapm çalışmaları için Ankara’ya geçiyordu. Ama doktor ‘Asla gitme, gerekli tetkikleri yaptırmadan’ dedi. Hastane bahçesinde karar verildi, gitmeyecekti ilk iki gün. Deniz abi ve Arzu evlerine;  ben de Milli Takımın uçak biletlerini alıp Burhan Felek Spor Salonu’na gittim. Biletleri kaptan Özlem’e verdim ve ‘Deniz abi ile iki gün sonra beraber arabamla geleceğiz’ dedim. Takım otobüsle havaalanına gitti. Ben de eve dönmek için yola çıktım. Fakat on dakika sonra Deniz abi arayıp "Gel beni al, yetişelim uçağa, sıkıntılı durum büyümesin" diye ısrar etti. Boğaz Köprüsü üstünden polise rica ederek geri döndüm ve Deniz abiyi evinden alıp uçağa yetiştik on dakika kala.
Ertesi gün de kaybettik.
İşte 2003 Avrupa Şampiyonası İkinciliği bu bedeller ödenerek kurulmuş bir kadroydu. Hayatını hiçe sayarak, Türk Voleyboluna hizmet için geride 25-1-3,5-6 yaşlarında 4 evlat ve gencecik bir eş bırakarak. 
2003 Takımı, Deniz abimin ruhunu katarak, nakış nakış işlediği takımdı.  

Yıl 2019,
16 Yıl sonra yine Ankara’dayız. Dünya standardında imkanlar ve destek sağlanarak oluşturulan Guidetti’nin 2019 kadrosu. Yine Avrupa Şampiyonası ve yine ikinciyiz. Gözlerimiz hep seni aradı. Ruhumuzda, yanımızda hep sen vardır sayıları alırken Filenin Sultanları… Ve eminim görüyordun bir yerlerden yine Ankara Spor Salonu’ndaki coşkuyu…

Federasyon Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve ekibinin insan üstü gayreti ile mükemmel bir organizasyona ev sahipliği yapan Ankara Spor Salonu’nu dolduran 14.000 kişiden fazla seyirci desteği ile kırmızı halılardan indirtmediği Avrupa İkincisi Milli Takımımızı sen de gururla seyrediyordun biliyorum.

Yine 12 Eylül geldi.
Anılarım depreşti. Nikah şahidim, abim, hocam. Ölümünün 16.yılında seni sevgi, saygı ve rahmet ile anıyorum.

Osman Uraner.
 
Anahtar Kelimeler: Osman Uraner, Deniz Esinduy

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV