17 Ocak 2019 Perşembe

Sosyal Medya

Gündemdeki en ateşli konu olan VakıfBank – Galatasaray maçı ve maç sonrası yaşanan canlı yayın demeçleri ile sosyal medya paylaşımları tüm hızıyla devam ediyor.

30 Mart 2018 Cuma 23:06
Sosyal Medya
Gündemdeki en ateşli konu olan VakıfBank – Galatasaray maçı ve maç sonrası yaşanan canlı yayın demeçleri ile sosyal medya paylaşımları tüm hızıyla devam ediyor. 

Maç biteli bugün dördüncü gün ama konu hararetli bir şekilde sosyal medya gündemindeki yerini koruyor.

Önce Galatasaray Spor Kulübü bir açıklama yaptı. Ardından ertesi gün önce TVF,devamında da Voleybol Hakem ve Gözlemcileri Federasyonu, VakıfBank ile Galatasaray takımları arasında oynanan Sultanlar Ligi Play Off Yarı Final ikinci maçı sonrasında gerçekleşen röportajlar ve maç sonrası özellikle sosyal medyada maçın hakemlerini, TVF ve tüm voleybol hakemlerini konu alan paylaşımlar sebebiyle birer kamuoyu duyurusu yayınladılar.

TVF’nin duyurusunda  ‘konu, Federasyonun yetkili Kurullarınca incelenecek ve mevzuatın gerektirdiği işlemler yapılacaktır.’ denildi.

Ardından Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu, Başkan Çetin Ok imzası ile bir duyuru yayınladı. O bildirimde de özellikle maç görevi sırasındaki hakem ve gözlemcilerin kamu görevi yaptıkları vurgusu yapılarak hakaret suçu işlenen paylaşımlar yapanlar hakkında yasal sürecin başlatılacağı ve takipçisi olunacağı belirtildi.

Ve neredeyse tüm voleybol hakemleri ve gözlemciler, hakarete maruz kalan meslektaşlarına destek olmak amacıyla sosyal medya profillerinde aynı duyuruyu paylaşarak çok sık görmediğimiz bir dayanışma örneği gösterdiler. Hali ile VakıfBank – Galatasaray maçının başhakemi Serdar Nişancıoğlu da yazıyı sosyal medya profilinde paylaştı. 

Son olarak da Türk Voleybolunun efsanelerinde Kenan Bengü ağabey, Serdar Nişancıoğlu’nun sosyal medya profilinde paylaştığı yazıya cevaben bir yorum paylaştı. Kenan Bengü, yorumunda Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu’nun açıklamasını çok yanlış ve talihsiz bulduğunu, voleyboldan hiçbir çıkarı olmadığı için de çok rahat yazabileceğini belirttiği uzunca bir yazı ile düşünceleri açıkladı.
‘Hakem Hata Yapamaz’ diyerek konuyu farklı bir açıdan ele alan Bengü, ‘çoğunun kendi yetkilerindeki kurallardan haberi yoktur veya eksiktir.’ diyerek de değişik bir yaklaşımda bulundu.
Bunun üzerine Serdar Nişancıoğlu da Kenan Bengü’ye cevaben yaptığı yorumda kendince haklı sebepleri olduğunu belirtti. Bunun üzerine Kenan ağabey, konuyu neden kendi üzerine alındığını sordu Serdar Nişancıoğlu’na.  Ama Kenan ağabey hemen ardından biraz inceleme yaptığını, konunun VakıfBank – Galatasaray maçından kaynaklandığını ve bu maçın başhakeminin Serdar Nişancıoğlu olduğunu sonradan anladığını belirtti. 

Ah be Kenan abi, her ne kadar sonradan yazdığın yorumlarda birçok haklı noktalara değinsen de keşke ilk yorumu yazmadan önce biraz araştırma yapsaydın. Ya da Serdar hocam, keşke  ilgili paylaşımını yaparken yorumlara kapalı yayınlasaydın.

Son söz olarak; sosyal medya, fikir ve ifade özgürlüğünün sınırsızca kullanılabileceği bir mecra değildir! Hak var, hukuk var. Lütfen biraz daha dikkat. İnanın yapıcı olamayan, öneride bulunmayan hiç yazı ve yorumun voleybola katkısı olmuyor. 

Saygılarımla.

Savaş Eskigülek
Voleybol Aktüel Genel Yayın Yönetmeni 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV