19 Temmuz 2019 Cuma

Süleyman Arat'tan bir Fenerbahçe Değerlendirmesi

Hürriyet Gazetesi muhabirlerinden Süleyman Arat'tan güzel bir Fenerbahçe değerlendirmesi...

25 Nisan 2019 Perşembe 10:13
Süleyman Arat'tan bir Fenerbahçe Değerlendirmesi
Tek başarının futbolda beklendiği bir ülkede size başka bir mucize öykü anlatsam bilmem okur musunuz?

Bu mucize voleybol erkekler liginde, diğer adıyla Efeler Ligi’nde gerçekleşti.

Şöyle ki;
Sezon başında dibi gören bir Fenerbahçe vardı karşımızda. Puan cetvelinde 10’ncu sıralara düşmüş, adeta önüne gelene yenilen bir Fenerbahçe.
Alınan sonuçlar ve oynanan oyuna bakınca bütün otoriteler sarı lacivertli ekibin küme düşmesini kuvvetli ihtimal olarak görüyordu.
Ancak dibi gören Fenerbahçeli yöneticiler, takıma öyle akıllıca iki dokunuş yaptı ki buradan zirveye tırmanarak bir mucize ortaya çıktı.
Mucize diyorum üzerine basa basa.
Zira tesadüf olsa başarı 2 maç bilemedin 3-5 maç sürer.
Oysa Fenerbahçe önce Türkiye Kupası’nı müzeye çektiği gün, herkesin ağzını açık bırakacak kadar şaşırttı, şimdi de şampiyonluk turu için pazar günü saat 14.00’ı beklemeye başladı.
Hiçbir başarı tesadüf olamaz bence.
Fenerbahçe’nin bu başarısında da önde duranlar kadar hiç görünmeyen gizli kahramanlarda var. Dün Ali Koç dün yaptığı açıklamada bu tırmanışın baş mimarları olarak yöneticiler İlker Dinçer ve Simla Türker Bayazıt’ı sundu. Elbette bu iki yöneticinin çabası çok büyüktür ama bence bir gizli kahraman daha var! Türkiye’de 20 yılını geride bırakan, Türk kızı Özlem’le evlenip oğluna da Bora adını veren Polonya asıllı Menejer Dariusz Stanicki.
Bir başka ifadeyle ‘Darek Abi..
Takıma yepyeni bir hava katan, Mariusz Sodyl’i de getirten, 33 yaşındaki Kübalı Hidago’yu da öneren hep o.
‘Tarifi imkansız’ denecek kadar pozitif bir insan Darek..
Her zaman gülen yüzüyle, içten bir dokunuşuyla karşısındakine iyi enerjisini saçıyor. Bu yazıyı hazılrarken fotoğrafını aradım ama bir kare bile yok, bulamadım.
Ne sevinçlere katılmış, ne hoplayıp zıplamış. Sonunda dün tesadüfen çektiğim, Ali Koç’un hocayı tebrik ederkenki fotoğrafında aradan bakarken buldum da ‘oh’ dedim.
Kendisini ilk kez 2012 yılında Dereağzı’nda Ze Roberto’yla yaptığım röportaj sırasında tanımıştım. O günden beri çok az diyalogumuz olmasına rağmen hep sıcak, saygılı bir iletişimimiz oldu kendisiyle. F.Bahçe ve tüm voleybol camiası, böyle bir insana kucak açtığı için çok şanslı.

Süleyman ARAT 


Anahtar Kelimeler: Süleyman Arat

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV