22 Ağustos 2019 Perşembe

Cansu Ayyıldız'dan Örnek Davranış

12 Şubat 2019, 09:17
Cansu Ayyıldız'dan Örnek Davranış

Merhaba sevgili voleybol severler;

10 Şubat Pazar günü Aydın Atatürk Spor Salonu’nda Voleybol Kadınlar 2. Lig 3. Grup takımlarından Aydın Büyükşehir Belediye Spor – Gelişim Koleji maçını izledim.

Aydın Büyükşehir Belediye Spor’un başarılı smaçörü Cansu AYYILDIZ, 10 numaralı formasıyla bir nefer gibi savaştı. Öndeyken dört numaradan, gerideyken ortadan, yelkenin kürek atması gibi hiç durmadan smaç vurdu.

Cansu AYYILDIZ, çok hareketli, oyunu çok iyi takip ediyor, iyi yer tutuyor, gerideyken iyi savunma yapıyor. Rakibi Gelişim Koleji’ne çok zor anlar yaşattı. Vurduğu smaçları, sayı oldu. Takımı için canla başla mücadele etti.

Gelişim Koleji’ne 3 puan, altından daha kıymetliydi. Lig ikinciliği elde edip, 1. Lige yükselme grup maçlarına gitmek istiyorlardı. Puan kaybına tahammülleri yoktu. Puan kaybı demek, lig sıralamasında yarıştığı Antalyaspor’a lig ikinciliğini kaptırmak demekti.

Cansu, Gelişim Koleji’ne hiç acımadı. Cansiperane mücadele etti. Gelişim Koleji, Cansu’yu durdurmakta çok zorlandı. Bazen önüne ikili blok ve blok boşluğuna gizli libero yerleştirdiler. Aydın Büyükşehir Belediye Spor iyi mücadele etti. Cansu, tek başına bir takım gibi mücadele etti.

Bu zorlu ve büyük çekişmeye sahne olan maçı, Gelişim Koleji, 3-1 kazandı. Maç sonunda takımlar gevşeme antrenmanına yaptılar.

O da ne?

Cansu, antrenmanı bitirir bitirmez, Gelişim Koleji oyuncularının yanına koşarak gitti. Bütün oyuncularla tek tek kucaklaştı, sarıldı ve uzun süre duygusal anlar yaşadılar. Sanki, size karşı canla başla mücadele ettim, beni affedin... Beni yanlış anlamayın, sizi üzmek için yapmadım, der gibiydi…

Gelişim Kolejinin hocalarının yanına gitti. Aralarında sıcak ve samimi konuşma geçti.

Bir takımın çok başarılı bir smaçörü, maç sonunda rakip takımın oyuncularının ve hocalarının yanına neden gider?

Özür dilemek için gitmiş olabilir mi?

Maç öncesi görüşemedik, Aydın’a hoş geldiniz, demek için gitmiş olabilir mi?

Bunların hiç birisi değil..!

Cansu AYYILDIZ, çocuk yaşta Gelişim Koleji’nde voleybola başlar. Yıllarını bu kulüpte geçirir. Eğitim hayatını Gelişim Koleji’nde sürdürür. Gelişim Koleji, Cansu AYYILDIZ’ın ikinci yuvası olur. Orayı baba evi, ana kucağı gibi sımsıcak bulur. Kolej sonrası, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü kazanır. Baba evi, ana kucağı Gelişim Koleji’nden mesleki geleceği için ayrılır. Aydın’ın yollarına düşer. Burada yükseköğretim hayatına başlar, Aydın Büyükşehir Belediye Spor, adını daha önceden duyduğu ve bildiği bu oyuncuyu transfer eder.

Mesele bu değil..!

Çocukluğunu ve hayallerini voleybol aşkı için yaşayamaz. Altı yıl eğitim gördüğü, voleybola aşık olduğu, çocukluğunu Gelişim Koleji’nin voleybol salonuna gömdüğü, Ekmek, aş, hava, su gibi kendine hayat katan ikinci yuvası, Gelişim Koleji’ne karşı rakip olur.

Mesele bu da değil..!

Benim eski takımım, çocukluğum, gençliğim, ilk aşkım… Beni voleybola bağlayan kolejin kulübü demeden kora kor mücadele etti. Azimle ve hırsla oynadı. Aydın Büyükşehir Belediye Spor’un galip gelmesi için, büyük çaba gösterdi. Gelişim Koleji kulübündeyken şahikalara ulaştığı, teknik, taktik ve fizik becerisinin hepsini kullandı.

Mesele, profesyonel olmak,

Mesele, insan olmak,

Mesele, topluma örnek olmak,

Cansu AYYILDIZ’ın bu insanlık örneği davranışını, yürekten kutluyorum. Sen pırıl pırıl ve kaynaktan akan su gibi steril ve berrak örnek bir Türk gencisin.

Ailesini tebrik ediyorum,

Maç oynanırken Cansu’nun babasıyla tribünde sohbetimiz oldu. Cansu’yu ne fedakarlıklarla yetiştirdiklerini, önce ahlaklı bir insan, sonra dürüst bir sporcu olması için büyük emek verdiklerini heyecan içinde anlattı.

Babası, “Cansu’ya verdiğim bu kadar emeğimin karşılığında, Cansu’mu ay yıldızlı formayla bir kere bile olsun görmek benim tüm yorgunluğuma bedel olacak ve dünyanın en mutlu insanı ben olacağım” dedi.

Babası ayrıca, “Ailemizin soyadı “AYYILDIZ”, Cansu’ma ay yıldızlı forma çok yakışacak, o zaman ben dünyaları kazanmış olacağım” dedi.

Gelişim Koleji’ne böyle yürekli, profesyonel ve ahlaklı sporcu yetiştirdiklerinden dolayı tebrik ve teşekkürlerimi sunarım.

Atatürk’ün; “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanının severim” sözündeki sporcusun sen, Cansu AYYILDIZ..!

Türk kadın sporculara örnek olsun.

Atila İNCE 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV