15 Temmuz 2019 Pazartesi

Efeler Liginin Şampiyonu Fenerbahçe Oldu

05 Mayıs 2019, 07:14
Efeler Liginin Şampiyonu Fenerbahçe Oldu

Sevgili Voleybol Aktüel takipçileri;

Voleybol Efeler Ligi Final maçı İzmir Atatürk Voleybol Salonu’nda oynandı. Arkas ile Fenerbahçe arasında oynanan final maç öncesinde her iki takım ikişer maç kazanmıştı. Beşinci ve final maçını Fenerbahçe 3-0 kazanarak beşinci kez lig şampiyonu oldu.

Maçın Başhakemi Erdal AKINCI ve Yardımcı Hakem Ebru AYATA’ydı. Her iki hakemimizde çok başarılı maç yönettiler.

Arkas maça; Radke, Taht, Yiğit Gülmezoğlu, Mustafa Koç, Lagumdzija, Hasan Sıkar ilk altıyla başladı.

Fenerbahçe maça; Ter Maat, Ulaş Kıyak, Klinkenberg, Hidalgo, Oğuzhan Karasu, Emre Batur ilk altıyla başladı.

Maça ilgi çok büyüktü. 5.500 kişilik salon tıklım tıklım doldu. Ayakta ve merdiven boşluklarındaki seyircilerle birlikte maçı 6.000 kişi izledi. Biletler bir gün önceden bitmişti. Salona girişte uzunca büyük kuyruklar oluştu.  

Protokol tribünün olduğu taraf, Fenerbahçe taraftarıyla doldu. Taraftarın yarıya yakını çubuklu formayla salonda yerlerini aldı. Maçın başından sonuna kadar hiç durmadan tezahürat yaptılar. Maç öncesinde ve sonrasında takımı tribünlere çağırarak büyük destek verdiler.

Basın mensuplarının olduğu taraftaki tribün ile saha arkaları Arkas taraftarıydı. Bando her zamanki gibi yerini almıştı. Her sayıda coşkulu müzik veriyorlar, rakip sayı alınca başka müzik veriyorlar. Tribünler alkış ve tempoyla takımını destekledi. Arkas antrenörü Glenn Hoag, cezası nedeniyle takımının başında maça çıkamadı.

Birinci set; Teknik molaya kadar karşılıklı sayılarla geçti. Teknik molaya Fenerbahçe fark atarak, 12-8 önde girdi. Arkas bu sette çok hata yaptı. Rakibin hanesine hata puanı yazdırdı. Fenerbahçe özellikle Hidalgo’nun etkili smaç servisleriyle, Arkas’ın savunma gücünü azalttı. Dört numaradan etkili smaçlarla seti 25-14 alarak maçı 1-0 yaptı.

İkinci set; Teknik molaya Fenerbahçe 12-10 önde girdi. Bu sette Arkas daha az hata yaptı. Orta oyuncuların etkili bloklarıyla rakibini durdu. Lagumdzija’nın iki numaradan etkili smaçları sayı getirdi. Fenerbahçe, 3-4 sayılık farkla oyunu önde götürdü. Set sonuna kadar oyun dengede geçti. Seti 25-22 alan Fenerbahçe, maçta 2-0 öne geçti.

Üçüncü set; Teknik molaya kadar başa baş geçti. 7-7’lik beraberlik yaşandı. Fenerbahçe 12-10 teknik molayı önde tamamladı. Bu sette de Hidalgo’nun etkili smaç servisleri ve dört numaradan smaçlarıyla Fenerbahçe seti 25-19 aldı, maçı 3-0 kazandı.

Her iki takımda yüreğini ortaya koyarak oynadılar. İyi mücadele ettiler. Daha organize olan ve daha az hata yapan taraf olan Fenerbahçe, maçı kazanarak 2018-2019 sezonun şampiyonu oldu.

Maçtan sonra bireysel ödüller verildi.

Final’in en değerli oyuncusu (MPV), Fenerbahçe’den Salvador Hidalgo’ya ödülünü, Türkiye Voleybol Federasyonu Akif ÜSTÜNDAĞ verdi.

Final’in en iyi smaçörü, Arkas’lı Adis Lagumdzija’ya ödülünü, Türkiye Voleybol Federasyonu Vekili Alper Sedat ASLANTAŞ verdi.

Final’in en iyi orta oyuncusu, Fenerbahçe’den Emre BATUR’a ödülünü, Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden sorumlu Asbaşkanı Ahmet GÖKSU verdi.

Final’in en iyi pasörü, Fenerbahçe’den Ulaş KIYAK’a ödülünü, Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran MUMCU verdi.

Final’in en iyi liberosu, Arkas’lı Burak MERT’e ödülünü, Türkiye Voleybol Federasyonu Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Sezgin EREN verdi.

En Çok Gelişme Gösteren “Payidar Demir Özel Ödülü”nü, Fenerbahçe’den Oğuzhan KARASU’ya ödülünü, Eski Milli Voleybolcu Sami AKGÜN verdi.

Ligi ikinci sırada tamamlayan Arkas’a madalyasını, Türkiye Voleybol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Kurtaran MUMCU ve Voleybol İl Temsilcisi Hakan GÜRSU verdi. İkincilik Şiltini, İzmir Gençlik Spor İl Müdürü Nüammer USLU verdi.

Şampiyon Fenerbahçe’nin madalyasını Türkiye Voleybol Federasyonu Vekili Alper Sedat ASLANTAŞ ve Türkiye Voleybol Federasyonu Liglerden sorumlu Asbaşkanı Ahmet GÖKSU verdi. Şampiyonluk kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Akif ÜSTÜNDAĞ verdi.

İzmir ve çevresinden gelen Fenerbahçe taraftarı, takımının şampiyonluğunu büyük bir coşku içinde kutladı. Takımı tribünlere çağırdı. Şarkılar söylediler.

Fenerbahçe’nin ikinci yarı transferlerinden Hidalgo, çok başarılı bir oyun ortaya koydu. Maçtan sonra tüm seyirciden ilgi gördü. Tribüne çıktı, tribün önünde hayranlarıyla selfi çektirdi.

İzmir Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Voleybol İl Temsilciliği bu büyük organizasyonu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiler. Hatasız ve planlandığı gibi final maçı tamamlandı.


Atila İNCE 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV