17 Ocak 2019 Perşembe

Fenerbahçe bir adım önde

24 Mart 2017, 10:11
Fenerbahçe bir adım önde
 Merhaba Sevgili voleybol severler,

 

2017 CEV Bayanlar Şampiyonlar Ligi Final Four yolunda ilk yarı final maçları başladı.  Şüphesi 6’li final Etabının en önemli eşleşmesi Eczacıbaşı VitrA – Fenerbahçe eşleşmesiydi.

 

İlk ayakta Fenerbahçe galip gelerek öne geçti. Maçın sonucuna bakarak muhteşem bir maç zannetmeyin. Smaçörlerin genelde plase smaçları tercih ettiği, çok fazla plase atılan maç ,çekişmeli geçmesine rağmen kalite olarak tatminkar değildi.

Takımlar sahaya çıktığında Fenerbahçe'nin bana göre bir kişi eksik başlamasına rağmen Eczacıbaşı'nın bunu kullanamaması şaşırtıcıdır. Abandonza Natalia'yı 4 numaradan oynatıp, Balkestein'i pasör çaprazına çekmesine rağmen, manşeti Balkestein'e aldırıp Natalia'nın hücum gücünden yaralandı(22 sayı ). Bana göre ikinci hata da her iki pasörü kısa boylu olan Fenerbahçe'nin bu pozisyonda blok zaafını Eczacıbaşı'nın kullanamaması çok garip doğrusu.

Tabi ki setlerde yirmili sayılara gelindiğinde şüphesiz en büyük yıldız KİM diri kalınca akıbet kaçınılmaz oluyor. Eczacıbaşı gibi kuvvetli, kudretli ve dünya çapındaki yıldızları ve kenar yönetimi aklı ile bu zafiyetler karşısında maçı kazanması beklenirken, maalesef tam tersi oluyor. Halen servise karşı manşet problemi olan Kosheleva'nın bu durumu düzeltilememiş. Fotoğraflara bakıldığında işi zorlayarak çaprazdan hücumlarda inat edilmesi enteresan. Devamlı servis kaçıran Boskoviç ikaz edilmiş ama etkili flot servis atması söylenmemiş; galiba bunun antrenman çalışması da yapılmamış...

Benim en beğendiğim oyunculardan olan Jordan Larson'da 3 yılda galiba miadını dolduruyor. Eski kalitesinden çok uzak. Fizik olarak da kalınlaşmış. Halbuki şu anda en fit olması gereken zaman değil mi acaba...???

Maja Ognjenoviç'le Rachael Adams arasında özellikle 3 numaradan oynanan kısa paslarda tam uyum yok. Top genelde hep bant hizasında kaldı. Thaisa 'nın sakatlığına rağmen büyük özveri ile oynadığı bilgisini aldık. Sporcunun büyüğü böyle oluyor galiba.....

Maç başlamadan önce çalınan İzmir Marşı ile bir anda tüm salon coştu. Başta Sayın Faruk Eczacıbaşı olmak üzere Eczacıbaşı yönetimini kutluyorum.

Son olarak kenar yönetimde devamlı gelişim gösteren Fenerbahçe'de Antrenör yardımcısı Salih Tavacı'nın katkılarını belirtmek isterim.

İkinci maçın ilk maçtan çok daha iyi geçeceğini tahmin ediyorum.

 

Sevgilerimle

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV