19 Ağustos 2019 Pazartesi

Geleceğin Yıldızı Buse Dağdeviren

Geleceğin Yıldızı Bölümünde yeni konuğumuz Buse Dağdeviren.

11 Kasım 2015 Çarşamba 00:20
Geleceğin Yıldızı Buse Dağdeviren

Geleceğin Yıldızı Böülümnde yeni konuğumuz: Buse Dağdeviren.

VA: Merhaba Buse. Öncelikle zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim. Buse DAĞDEVİREN kimdir? Kendini ve aileni tanıtır mısın?

Asıl benimle röportaj yaptığınız için ben teşekkür ederim. 14 Ekim 1998 Ankara doğumluyum. Annem ev hanımı, babam enerji üretimi yapan bir firmada çalışmaktadır. İkinci sınıfa giden bir erkek kardeşim var. Şu an Başkent Üniversite Özel Ayşe Abla Anadolu Lisesi’nde 12. Sınıf öğrencisiyim.

VA: Voleybola ilgin nasıl başladı? Hangi takımlarda ve antrenörlerle çalıştın?

TV de voleybol maçlarını gördüğümde hemen kanalın sabitlenmesini isterdim  ve çok da hareketli bir çocuktum. Bu yüzden ailem beni voleybola teşvik etti.  Voleybol konusunda deneyimli antrenörlerle çalıştım. İlk antrenörüm olan Gökhan Hakan YILDIZ’ a çok teşekkür ederim bana bildiği her şeyi öğrettiği için. Gazi Üniversitesi  Spor Kulübü’nde ilk antrenörümle  5 sezon geçirdim okul takımlarında birlikte başarılar elde ettik. Halkbank Spor Kulübü’nde Cengiz AKARÇEŞME, Haktan BALİN, Elif ÖZ’ le birlikte çalıştım. Okul takımında Hüseyin DOĞANYÜZ ve Milli Takım düzeyinde Gonca DİLİK, Güzin TEKSOY ile başarılar elde ettim.

VA: Örnek aldığın bir sporcu var mı?

İdolüm olan kişi Gözde SONSIRMA. Sahadaki hırsı ve hiç vazgeçmemesi benim için örnek almak için ilk sebebim.

VA: Voleybolda hedeflerin neler?

Herkesin her konuda örnek alabileceği bir sporcu olmak, ülkemi milli takımların her yaş grubunda  temsil etmek ve gelecekte benden sonraki nesillere bilgi ve birikimlerimi aktarabilmek.                   

 VA: Bir günün nasıl geçiyor anlatabilir misin?

Birisi sabah okuldan önce, diğeri akşam olmak üzere iki antrenman yapıyorum. Akşam eve gelince de ders çalışıp çok geç olmazsa resim yapıp veya kitap okuyup uyuyorum.

VA: Genelde sporcularımız Türkiye’de eğitim ve sporu bir arada götürmekte zorlanır ve tercih yapmak zorunda kalırlar. Sen de bu konuda zorlandın mı?

İlk başlarda düzene koymakta çok zorlandım ama düzenli ve disiplinli olunca aşılmayacak bir şey yoktur. 12. Sınıf olduğum için biraz zorlanıyorum ama elimden geldiğince derslerimi ve voleybolu iyi şekilde götürmeye çalışıyorum

VA: Toplumda voleybola gereken değerin verildiğini düşünüyor musun? Voleybola ilginin artması için ne yapılması gerektiğini düşünüyorsun?

Son zamanlarda kulüplerde ve milli takımlarda elde edilen başarılarla birlikte voleybola daha çok değer verilmeye başlandı. Ancak Avrupa Şampiyonaları, Dünya Şampiyonaları gibi büyük organizasyonlarda tribünler dolmasına rağmen alt yapılara ve lig maçlarında tribünler dolu olmuyor. İlginin artması için daha çok haber yapılabilir.

VA: Unutamadığın bir maç var mı?

2011’de Ankara’daki Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda 2-0 gerideyken 3-2 Arkas maçını kazanmamızla Türkiye 3.sü olduğumuz maçı asla unutamıyorum.

VA: Voleybol dışında hobilerin var mı?

Resim yapmak, şarkı söylemek, arkadaşlarımla vakit geçirmek, kişisel gelişimimle ilgili bulabileceğim yada yapabileceğim aktivitelere katılmak.

VA: Başarıların nelerdir?

2010-2011 Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası Türkiye 3.lüğü ( Gazi Üniversitesi)

2011-2012 Okullar Arası Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası Türkiye 2.liği (Maya Koleji)

2011-2012 Küçük Milli Takımlar Balkan Şampiyonası Balkan Şampiyonu

2012-2013 Küçük Milli Takımlar Balkan Şampiyonası Balkan Şampiyonu

2013-2014 Okullar Arası Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası Türkiye 3.lüğü ( Ayşe Abla Koleji)

2013-2014 Yıldız Kızlar Türkiye Şampiyonası Türkiye 3.lüğü ( Halkbank Spor Kulübü)

2013-2014 Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası Türkiye 4.lüğü ( Halkbank Spor Kulübü)

VA: Voleybol dışında takip ettiğin ve sevdiğin sporlar nelerdir?

Yüzme yarışlarını izlemeyi seviyorum.

VA: Takım arkadaşların arasında bir lakabın var mı?

 Busyo diyen takım arkadaşlarım var.

VA: Milli Forma ile ilk sahaya çıkışını hatırlıyor musun? O anları bizimle paylaşır mısın?

Nasıl unutabilirim ki... Ankara’daydı ve çok heyecanlı ve mutluydum. İlk maçıma çıkacak gibi hissediyordum. Sahaya adımı basana kadar. İlk defa maça başlamadan İstiklal Marşı’nı okuyacaktık ve gözlerimden yaşlar akmıştı. Hayatımın en anlamlı ve en güzel günleriydi.

VA: Bugüne kadar hangi numaraları giymeyi tercih ettin, nedenleri nelerdir?

Voleybola başladığımdan bu yana sanırım her numaralı formayı giydim. Numara seçmem forma benim üstümde olsun, takımım için elimden geleni yapıyım forma numarası önemli değil benim için.

VA: Üniversite de okumak istediğin bölüm denir?

Voleybol ile birlikte yürütebileceğim için BESYO istiyorum.

VA: Kullandığın parfüm nedir?

Her yıl parfüm değiştiririm. Bu sene Burberry Summer kullanıyorum.

VA: Maça çıkmadan önce yaptığın bir totem var mı?

Yaptığım tek başıma bir totem yok. Her turnuvada takım arkadaşlarımla totemler yaparız her zaman farklı ve değişik şeyler olur.

VA: Bir yıldır yayın hayatını sürdüren Voleybol Aktüel için neler söylemek istersin?

Voleybol Aktüel’in , Geleceğin Yıldızları bölümünün  konuğu olarak beni seçmenizden dolayı büyük onur duydum. Voleybolla ilgili güncel haberleri takip edebileceğimiz sitenizin, yaptığı haberlerle farklılığını göstereceğine, alt yapının da sesi olacağına eminim. Yayın hayatınızda başarılar diliyorum.

VA: Sevgili Buse, Voleybol Aktüel sitemizin konuğu olduğun için teşekkür ederiz. Hedeflerine ulaşma yolunda sana başarılarının devamını diliyoruz.

 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV