19 Ağustos 2019 Pazartesi

Geleceğin Yıldızı Melisa Memiş

Geleceğin Yıldızı köşemizin konuğu Melisa Memiş.

19 Mart 2015 Perşembe 09:26
Geleceğin Yıldızı Melisa Memiş
Voleybol Aktüel:  Merhaba Melisa. Öncelikle zaman ayırdığın için çok teşekkür ederim. Melisa Memiş kimdir? Kendini ve aileni tanıtır mısın?

Melisa Memiş: Merhaba benimle röportaj yaptığınız için ben teşekkür ederim.27 Ocak 1998 de İstanbulda doğdum.Bir ağabeyim ve bir de erkek kardeşim var.Kültür 2000 kolejinde 12.sınıf öğrencisiyim.Voleybol Aktüel:   Voleybola ilgin nasıl başladı? Hangi takımlarda ve antrenörlerle çalıştın?

Melisa Memiş:Aslında voleybola başlamam çok tesadüf oldu.Bale derslerinden voleybol derslerine ilk antrenörüm Ayça Özdemir in beni çağırmasıyla geçtim.Ardından sırayla spor okuluna daha sonra okul takımına sonrada kulüp takımına seçildim.Kulüp takımlarında Zekai Bayram,Yalçın Erdoğan,Nursel Şahin,Erol Güdüloğlu’yla Milli takımda ise Mehmet Bedestenlioğlu ve Onur Çarıkçı’yla çalıştım. Koç Spor Kulübü'nde oynadım. Şuan Arma Yaşam Gençlik ve Spor Kulübü'nde oynamaktayım.

Voleybol Aktüel:   :  Voleyboldaki başarının arkasında neler var?

Melisa Memiş: Başarımın arkasında her zaman destek olup bu yolda her türlü fedakarlıkta bulunan en büyük pay sahibi ailem,başarılı olmamı en az benim kadar isteyip beni çalıştıran antrenörlerim,zor zamanlarımda yanımda olup bana destek oşan dostlarım ve öğretmenlerim ve içimdeki voleybol tutkusu.


Voleybol Aktüel:   Örnek aldığın bir sporcu var mı?

Melisa Memiş:Her oyuncunun farklı özelliklerini örnek almaya çalışıyorum ama özellikle Gizem Güreşen ve Merve Dalbeler’i yakından takip ediyorum.

Voleybol Aktüel:   Voleybolda hedeflerin nelerdir?

Melisa Memiş:A milli takım seviyesinde tarihi zaferler kazanmak ve küçüklerime örnek bir sporcu olmak.


Voleybol Aktüel:  : Bir günün nasıl geçiyor anlatabilir misin?

Melisa Memiş: Genellikle sabah okula gidiyorum okul çıkışında antrenmanım oluyor ve çıkışta direk salona gidiyorum. Antrenman çıkışında öğretmenle ya da tek başıma ders çalışıyorum. Eğer zamanım kalırsa ailemle vakit geçiriyorum.

Voleybol Aktüel:   Genelde sporcularımız Türkiye’de eğitim ve sporu bir arada götürmekte zorlanırlar ve tercih yapmak zorunda kalırlar. Sen de bu konuda zorlandın mı?

Melisa Memiş:Özellikle bu sene son sınıf öğrencisi olduğum ve yoğun bir kamp döneminde bulunduğum için çok zorlanıyorum fakat tercih yapmak yerine ikisinide elimden gelenin en iyisini yaparak yürütmeye çalışıyorum.

Voleybol Aktüel:   Toplumda voleybola gereken değerin verildiğini düşünüyor musun? Voleybola ilginin artması için ne yapılması gerektiğini düşünüyorsun?

Melisa Memiş: Eskiye göre tabiki ilgi arttı ama hala bir futbol yada basketbol kadar ilgi yok.Yapılan ulusal veya uluslarası turnuvalarda ilginin artması bekleniyor fakat bu turnuvaların tarihinden hiç kimsenin haberi olmuyor.Tarihlerin daha güncel ve göz önünde bulundurulması gerektiğini düşünüyorum.Ayrıca yurt dışındaki gibi sporculara önem verilip sponsorluklar artarsa daha fazla televizyon yayını olursa ve sporun okulun yanında bir yük değil tam tersi bir başarı olduğu düşünülürse voleybola olan ilginin günden güne artacağına inanıyorum.

Voleybol Aktüel:   Unutamadığın bir maç var mı?

Melisa Memiş:Unutamadığım çok maç var ama en fazla iz bırakan Liseler Türkiye Şampiyonasında Bostancı Doğa’yla oynadığımız 3-2 lik yarı final maçı.

Voleybol Aktüel:   Voleybol dışında hobilerin var mı?

Melisa Memiş: Tarihe çok ayrı bir ilgim var boş zamanlarımda araştırma yapmayı severim ayrıca gitar çalmaya ve sinemaya gitmeyede zaman ayırmaya çalışırım

Voleybol Aktüel:   Başarıların nelerdir?

Melisa Memiş:

2010-2011 Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası Türkiye 2.liği (Koç Spor Kulübü)

2010-2011 Liseler arası Türkiye Şampiyonası Türkiye 2.liği (Kültür 2000 Koleji)

2013-2014 Yıldız Milli Takım Balkan Şampiyonası Balkan Şampiyonluğu

Voleybol Aktüel:   Voleybol dışında takip ettiğin ve sevdiğin sporlar hangileridir?

Melisa Memiş: Futbol birazda basketbol maçlarını takip etmeye çalışıyorum.Voleybol dışında tenisi seviyorum.

Voleybol Aktüel:  Takım arkadaşların arasında bir lakabın var mı? 

Melisa Memiş:  Genelde melo ya da melot derler.

Voleybol Aktüel:   Milli Forma ile ilk sahaya çıkışını hatırlıyor musun? O anları bizimle paylaşır mısın?

Melisa Memiş: O an tarif edilemez bir mutluluk ve heyecan yaşıyordum.Maça başlamadan önce İstiklal Marşı okunurken çok gurulandım ve ülkem için mücadele edecek olmanın onurunu ve mutluluğunu yaşadım.

Voleybol Aktüel:   Bugüne kadar hangi numaralı formayı giymeyi tercih ettin, nedenleri nelerdir?

Melisa Memiş: 1,10,11,13 numaraları tercih ettim.1 numarayı voleybol ilk başladığımda hep birinci olma hayaliyle gitmiştim.10 numarayı ilk kulüp yılımda antrenörüm vermişti.13 numarayı okul takımında kaptanımız Nursevil Aydınlar vermişti.Tüm dünyada uğursuzluğuna inanılması ilgimi çekmişti ama ben inanmıyordum.Son zamanlarda 13 numarayı giymeye devam ediyorum tam tersi uğurlu olduğuna inanıyorum.

Voleybol Aktüel:  Üniversite okumak istediğin bir bölüm nedir?

Melisa Memiş: Makina veya Genetik Mühendisliği istiyorum.Voleybol Aktüel:   Kullandığın parfüm nedir?

Melisa Memiş: Şuan Armani Aqua di Gioia ve Lancome Miracle kullanıyorum.

Voleybol Aktüel:  Maçlara çıkmadan önce yaptığın bir totem var mı?


Melisa Memiş: Aslında herhangi bir totemim yok ama kolyelerim benim için değerlidir genelde takmaya çalışırım ama takmamam gerekiyosa mutlaka yanımda olur.


Voleybol Aktüel: Yeni yayın hayatına başlayan Voleybol Aktüel için neler söylemek istersin?

 

Melisa Memiş: Geleceğin Yıldızları bölümünde konuk ettiğiniz ,bizim gibi genç oyunculara bir bölüm ayırdığınız,voleybol severlere haberleri en güncel ve doğru şekilde aktardığınız için çok teşekkür ediyorum.Yeni yayın hayatınızda başarılar dilerim.

 
    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV