15 Temmuz 2019 Pazartesi

Bir Avustralyalı'nın Başarısı

Bütçeler Ve İsimler Oynamıyor

15 Nisan 2019 Pazartesi 13:25
 Bir Avustralyalı'nın Başarısı
 Virtu Alley Warty Zawiercie voleybol takımı, Plus League'in yarı finaline yükselmeyi başardı. Yarı finalde  ZAKS-ą Kędzierzyn-Koźle ie karşılaşacaklar. Avustralyalı antrenör Mark Lebedew, Jurassic Knight'ların tarihi başarısında takımın başında idi.

EDYTA KOWALCZYK: Playoff ları takip eden antrenör Jakub Bednaruk Twitter'da şunları yazdı. “Bu, Avustralyalı adam bunu nasıl yaptı?”. Takımını buraya nasıl getirdi?

MARK LEBEDEW: Biz her zaman maçı yaşıyoruz, bu yüzden seni maçlarımıza davet ediyorum. Başarı için bir reçetem var. Bunun tek bir göstergesi yok. Bütün bunlar oyun oynama tarzımız ve takımı yönetme felsefemizden oluşuyor.

Kasım ayının sonunda Alexandre Ferreira takımınıza katıldı. Bazı insanlar onu sezon başında eleştirdiler, ama belirleyici maçlarda Portekizli takımın lideriydi.

Oliega Achrema’nın uzun süre olmayacak olması bize Ferreira’yı kazandırdı. Piyasada kimlerin müsait olduğunu kontrol etmek zorunda kaldık. Sonunda abdominal kas yaralanması ile gelen Alex'i kazandık.

Virtü Aluron'un en büyük varlığı nedir?

Benim için en önemli istatistik bu sezon dokuz maçta dokuz farklı oyuncunun MVP ödülünü aldı bu yüzden ekibin gücü herkese yayıldı.

Takımınızın ve Cerrad Black Radom'un play-off a çıkması, yalnızca teknik olarak değil potansiyeli de iyi kullandığın anlamına gelir.

PlusLiga seviyesi çok yüksek ve yeteneklerimizin farkındaydık. Şartlar aynı diye düşünüyorum. Kendimiz olarak maksimumu vermeye çalıştık. Hiçbir bütçenin veya güçlü ismin kilit bir rol oynamadığını kanıtladık.

Sekiz takımla play-off u destekliyor musunuz?

Altı takımla play-off düzenlemek delilik! Açıkçası, neden bazılarının bunu iyi bir çözüm olarak gördüğünü bilmiyorum. Play-off'taki daha fazla takım, en sonunda terfi için mücadele anlamına gelir. Ayrıca, kulübün Będzin’in finansal sorunları gibi durumlar da ligin itibarını etkilememektedir. 

İlk önce her üç günde bir oynamalı ve ardından belirleyici maçlara başlamak için üç hafta beklemelisiniz. Bu mantıklı mı geliyor?

Bu doğru. Bu sezon, 1 – 8 ve 2 – 7 eşleşmelerinde favoriyi görmek kolay olsa bile bu mücadelenin tek taraflı olacağı anlamına gelmez. Bir hedefe ulaşmak için hala bir şansınız olduğunu bildiğiniz zaman pes etmezsiniz. Asseco Resovia, sezona kötü bir başlangıç yapmış olmasına rağmen madalya için hala mücadele şansı olsa  bunu yapardı. Taraftarlar veya medya bu takıma kesinlikle büyük bir şans veriyorlardı ancak olmadı.

Bu sezon ekibiniz sadece sonuçlarla değil, organizasyonlara da etkiliyor. Hiç böyle yönetilen bir yerde çalıştınız mı?

İşverenler açısından çok şanslıydım, bu benim için bir yenilik değil. Zawiercie şehrinde belirli bir iklim görülmektedir. Başkanımız Kryspin Baran voleybolu biliyor, bu atmosferi hissediyor, bir uygulayıcı ve çok sabrı var. Kulübü kendi parası ile kurdu, bu yüzden oyuncuları farklı şekilde transfer etti. Bu şehri seviyor, taraftarlar için en iyisini istiyor. 

Salon tam mutluluktan mahrum. Cerrad Czarny maçı sırasında seyircilerden biri tahta tavandan perdeye düştü.

Bunu farketmediğimi ifade ettim çünkü teknik ekiple konuşuyordum. Sadece internetteki kayıt beni olanlar hakkında bilgilendirdi. Salonumuz her zaman ağzına kadar dolu bu nedenle Zawiercie'de voleybolu seven herkesi ağırlayabilmemiz için daha büyük bir tesise ihtiyacımız olduğu açık. Ve bu taahhüdü her adımda görüyorum. Tek yapmam gereken mağazaya gidip alışveriş yapmak birileri konuşmak ve iyi şanslar dilemek için her zaman benimle temasa geçiyorlar. Hayranların daha fazlasını alış veriş yapmasını istiyorum.

Şehir, kulübün bekleyeceği ölçüde bir salonu inşa etmeye yardım etmek istiyor mu?

Yetkililer ve kulüp başkanı arasındaki mesele, ve ben detayları bilmiyorum. Benim rolüm, izleyicilerin tatmin edici bir performans düzeyi sağlamalarına izin verecek düzeyde oynayacak bir takıma liderlik etmek.

Spor tesislerinin de lig imajının bir parçası olduğunu kabul eden koç ZAKS Andrey Gardini ile konuştum. Bu kadar küçük bir tesiste oynamak zorunda olmanız çok saçma.

Ona katılıyorum. Polonya'daki organizasyon yüksek düzeyde olsa bile altyapı gelişmeli. Ayrıca bence PlusLiga Serie A'dan daha ilginç. Jastrzębie-Zdrój'daki salon gibi, benzer düzeyde daha fazla nesneye ihtiyacımız var. Her lig en azından böyle bir nesneyi olsaydı, harika olurdu.

Polonya liginde Serie A'dan daha ilginç olan nedir?

İtalya ligi belki yurtdışında daha popülerdir, ancak İtalya'da Polonya'daki voleybol kadar ilgi uyandırmaz. Üst düzey İtalyan kulüplerinin önde gelen Polonyalı takımlardan çok daha yüksek bütçeleri olsa bile ilginiz çok daha yüksek.

ZAKS-ę nasıl yenilir?

Sana bir reçete veremem! Bu zor bir eşleşme olacak, çünkü sonuçta dördüncü sezonda üst üste normal ligi ilk sırada tamamlayan takımla karşı karşıyayız. Zayıf noktasını belirtmek zor, çünkü çok istikrarlı ve güçlü bir ekip. Paweł Zatorski, Benjamin Toniutti, Sam Deroo veya Łukasz Wiśniewski gibi oyuncular uzun zamandır birbirleriyle oynuyorlar ve bu da onlara büyük bir denge sağlıyor. Finallere ulaşmak için her şeyi yapacağız.

https://www.przegladsportowy.pl/siatkowka/plusliga/aluron-virtu-warta-zawiercie/mark-lebedew-o-awansie-aluronu-virtu-warty-zawiercie-do-polfinalow-play-off-plusligi/8khbd09

Anahtar Kelimeler: Mark Lebedew

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV