18 Eylül 2019 Çarşamba

Ankara'da Voleybol aşkı salonun dışına taştı

Ankara, ev sahipliği yaptığı 2019 CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası sebebiyle voleybol adına harika günler yaşıyor.

08 Eylül 2019 Pazar 10:26
Ankara'da Voleybol aşkı salonun dışına taştı
 Ankara, ev sahipliği yaptığı 2019 CEV Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası sebebiyle voleybol adına harika günler yaşıyor.

Peşinen söyleyelim;
 16 Şubat 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ'ı ziyareti sırasında Avrupa Şampiyonası maçlarının Ankara Spor Salonu'nda oynanması önerisi ile TVF Başkent Voleybol Salonu'na göre çok daha fazla sayıda seyirciye ulaşılabilmesi ve salon çevresinde otoparktan, çeşitli etkinlik alanlarının daha iyi organize edilemesi imkanlara sahip olması bu güzelliklerin yaşanmasında çok önemli bir paya sahip. Voleybol ve ülkemiz için çok isabetli bir karar oldu.

Ankara seyircisi Filenin Sultanlarını bağrına basıyor. Tüm biletlerin günler öncesinden tükendiğini ve  Avrupa Şampiyonasında ilk defa voleybol maçı biletlerinin karaborsada gişe fiyatlarının üzerinde satıldığına şahit olduk.

Ve durum böyle olunca, Yarı Finaller ile Final maçları için Türkiye Voleybol Federasyonu maça giremeyen voleybol severler için salon dışına dev ekranlar kurarak, bu muhteşem zaferlerin coşkusunun salon dışında da yaşanmasını sağladı.

Bu uygulama da en az salon değişikliği kadar isabetli bir karar oldu.

Daha önce Polonya'da Erkekler Avrupa Voleybol Şampiyonası'nın açılış maçını 65.000 kişilik statda yapıldığını göz önünde bulundurduğumuzda bir sonraki organizasyon için adres şimdiden belli oldu sanırım.

Şimdilik bu güzellikleri yaşatan başta Türkiye Voleybol Federasyonu'na ve Filenin Sultanları'na teşekkür edelim ve nefeslerimizi tutarak izleyeceğimiz Final maçında üstün başarılar dileyelim.

Savaş Eskigülek
Anahtar Kelimeler: Filenin Sultanları

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV