18 Eylül 2019 Çarşamba

Azerbaycan'ın Hedefi Büyük

Azerbaycan Dördüncülükten Daha İyi Bir Derece Elde Etmeyi Umuyor

18 Ağustos 2019 Pazar 00:43
Azerbaycan'ın Hedefi Büyük
 Azerbaycan kadın voleybol takımı, iki yıl önce Gürcistan ile birlikte düzenlediği Avrupa Şampiyonası’nda elde ettiği dördüncülükten daha iyi bir derece elde  etmek amacı ile CEV EuroVolley 2019 Kadınlar yarışmasına katılacak. Azerbaycan Bakü’deki  performansı ile 2005’te Hırvatistan’da dördüncülüğünü egale etmiş oldu.

Takım kaptanı Odina Aliyeva, etkinliği dört gözle bekliyor: “ Bu bizim Avrupa Şampiyonası Final Turunda dokuzuncu kez yer alışımız.” dedi. “Bu yılki EuroVolley'e hazırlanırken güçlü rakiplerle dostluk maçları yaptık. . Antrenörümüz bu maçları çok yakından takip edecek ve performansımızın seviyesini yükseltmek için doğru bilgi ile bize geri dönecektir. Bakü'de geçen sefer dördüncü olduk. En büyük hedefimiz iki yıl önce elde ettiğimiz sonucu geliştirmek ve bunu yapabileceğimize inanıyorum. Taraftarlarımızdan büyük destek alıyoruz ve sonuçlarımızla onları mutlu etmek istiyoruz. ”

Azerbaycan’ın şimdiki antrenörü İtalyan Giovanni Caprara, Rusya’ya 2006’da Dünya Şampiyonası’nı kazandırmıştı. Azerbaycan, EuroVolley yolculuğuna Budapeşte'de başlayacak ev sahibi Macaristan ve Hırvatistan, Estonya, Romanya ve Hollanda milli takımlarına karşı oynayacak.

 
Anahtar Kelimeler: Azerbaycan

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV