25 Mart 2019 Pazartesi

Bursa Büyükşehir Belediyespor kapanıyor mu

Son günlerde İstanbul'da bile kulağımıza kadar gelen bir bilgi canımızı acıtıyor. Başarıları ile yurt dışında göğsümüzü kabartan, Türk Voleybol tarihinde 3. kez Avrupa Kupası'nı kazanma arefesinde olan Bursa Büyükşehir Belediyespor kadın voleybol takımının kapanması ile ilgili söylentilerin doğru olmadığını ümit ediyoruz.

07 Mart 2018 Çarşamba 09:50
Bursa Büyükşehir Belediyespor kapanıyor mu
Son günlerde İstanbul'da bile kulağımıza kadar gelen bir bilgi canımızı acıtıyor.  Başarıları ile yurt dışında göğsümüzü kabartan, Türk Voleybol tarihinde 3. kez Avrupa Kupası'nı kazanma arefesinde olan Bursa Büyükşehir Belediyespor kadın voleybol takımının kapanması ile ilgili söylentilerin doğru olmadığını ümit ediyoruz.

Konu ile ilgili olarak, Voleybolunadresi sitesinden Engin Aksöz'ün yazısını sizlerle paylaşıyoruz.


Büyükşehir’de bayan şubesini kapatmakla sorun çözümlenmez… 

 

Cengiz Göllü Voleybol Kompleksi’nin şu aralar ana gündem maddesi, Bursa BŞB Yönetimi’nin Sultanlar Ligi’nde oynayan bayan takımını ligden çekeceği dedikoduları. 

Hani derler ya ‘ağzı olan konuşuyor’ diye… 

Hangi maç için salona adımımızı atsak, ‘haberin var mı şubeyi kapatıyorlarmış’ sorusuyla karşılaşıyoruz. 

Hatta bir adım daha ileriye giderek; ‘Alinur Başkan sadece bayan voleybol şubesini değil, kulübü de kapatma kararı almış. Burası İnegöl olsa anlarız da, yazık olmuyor mu Bursa sporuyla, voleyboluna’ eleştirileri bile yapılmaya başlandı. 

Çeneler açılmaya görsün, bizden geveze, bizden dedikoducu başka bir millet zor bulunur. 

Eh o zaman devam edelim. 

‘Kadının fendi, erkeği yense’ de; Bursa Büyükşehir Belediyespor’da  bu süreç tersine çevrilmek üzere. 

Sultanlar’ın yerine öznesi Efeler olan bir voleybol şubesi tasarlıyormuş kulüp yönetimi…  

Henüz ortada ‘fol yok, yumurta yok’ gibi görünüyorsa da; başkanın memleketi İnegöl’ün Efeler Ligi’nde oynayan takımını hülle yoluyla Büyükşehirli yapıp, yola devam edilmesi söz konusu olabilirmiş. 

Gidecek olanın yerine de; bu yıl Voleybol Erkekler 1. Ligi’ne çıkması kuvvetle muhtemel pilot takım Oylat Kaplıcaları İnegöl Belediyespor’la devam edilmesi bir ihtimal gibi duruyormuş. 

Dikkat ettiniz mi bilmem, hep ‘muşlu, mişli’ konuştum, çünkü henüz ne kulüp yönetiminden, ne de onursal başkan Alinur Aktaş’tan bayan voleybol şubesinin geleceğiyle ilgili tek satır açıklama yapılmış değil. 

Belli ki kendi liginde artık son maçlarını oynayan; Avrupa’da da CEV Challenge Cup’un bu yıl yine en büyük şampiyonluk adayı olarak gösterilen bayanların morali bozulsun istenmiyor. 

Mümkün değil tabii ki böyle bir şey… 

Kızlar olup bitenlerin farkında olsalar da, resmi bir açıklama gelmediği için susup, sabrediyorlar. 

Recep Altepe’nin görevden ayrılıp, yerine Alinur Aktaş’ın atanmasından sonra birçok şeyin değiştiği Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde kulüp yönetimi de yeniden belirlenip, işbaşı yaptı. 

Şimdi bundan sonra yazacaklarımız duyumdan ibaret, kulüp yönetiminden ‘yok öyle değildi, böyleydi’ diyen birisi çıkarsa buyursun konuşsun, köşemiz sonuna kadar kendilerine açık. 

Yeni yönetimi bayan voleybol şubesiyle ilgili tasarrufta bulunmaya iten en büyük nedenin, tahminlerin üzerindeki harcamaları olduğu söyleniyor. 

Hatta öyle bir iddia söz konusu ki; biz inanmasak da yazmadan edemedik. 

‘Bütçe itibariyle şube; Vakıfbank, Eczacıbaşı Vitra ve Galatasaray’dan sonra Sultanlar Ligi’nde üçüncü durumda. Böyle paralar harcamakla kulüp batar, altından kalkamayız’. 

‘Daha önce bizde şu kadar paraya oynamış bir yabancı, bir başka belediye kulübüne bu rakamın neredeyse üçte birine gitmiş. Makasın bu kadar açık olmaması gerekirdi.’ 

‘8 yıldır liglerde mücadele ediliyor olsa da; alt yapıdan gelip, A kadroda direkt oynayabilen tek oyuncu bile yok. Kenardan girenlerin de performansları ortada.  Sözde iyi bir alt yapı kurulmuş olsa da, maalesef üretkenlik kağıt üzerinde kalmış. İnsan bir tane bile olsa; alt yapıdan gelmiş kendi oyuncusunu fileye yükselirken izlemek istiyor’ 

                                                  
Kulüp yönetiminin bundan böyle, sponsor katkıları oranında şubelere yatırım yapacağı, federasyon teşvikleriyle, iddaa gelirlerinin de eklenmesiyle oluşacak havuzu şubelere eşit paylaştırarak hakkaniyetli bir politika izlemeye çalışacağı konuşulanlar arasında. 

Kulüple ilgili yaptığım istihbarat çalışmasında, eski yönetimin başkan vekili İlhan Satık’a ayda 6 bin lira maaş ödendiği bilgisine ulaştım. 

Yine yönetimden birkaç kişiye daha ‘huzur hakkı’ kapsamında küçük te olsa ödemelerde bulunulmuş. 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV