16 Ocak 2019 Çarşamba

ÇAYKUR'dan yalanlama

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, bazı basın organlarında ve sosyal medyada “Kadın spor takımlarına destek vermenin günah olduğunu” söylediği şeklinde yer alan haberleri yalanladı.

10 Şubat 2018 Cumartesi 08:02
ÇAYKUR'dan yalanlama
ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, bazı basın organlarında ve sosyal medyada “Kadın spor takımlarına destek vermenin günah olduğunu” söylediği şeklinde yer alan haberleri yalanladı.

Yurt dışında bulunan ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, hakkında "Kadın spor takımlarına destek vermenin günah olduğunu" söylediği şeklinde çıkan haberler üzerine yazılı basın açıklaması yaptı. Sütlüoğlu, haberlerin hayal mahsulü olduğunu belirterek, "Son günlerde bazı yerel ve ulusal basın yayın organlarında kurumumuzla ve şahsımla ilgili gerçeği yansıtmayan, tamamen hayal mahsulü haberler yapılmaktadır. Haberde bir kulüp başkanımıza 'Kadın spor takımlarına destek vermenin günah olduğunu' söylediğim iddia edilmektedir. Böyle bir ifade benim şahsımın da, temsil ettiğim kurumun da görüşleriyle örtüşmemektedir. Kaldı ki ÇAYKUR bir fetva makamı da değildir. Öte yandan; 'Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz' atasözünde ifade edildiği üzere geçmişte kadın spor takımlarımıza herhangi bir destek verilmediği halde tarafımca kadın spor takımlarımıza da destek verilmeye başlanmıştır. Bu desteklere bakılarak bile bahis konusu sözleri ifade edemeyeceğim sonucuna kolayca ulaşılacaktır" dedi.

Sütlüoğlu, kurum olarak kadın spor kulüplerinin her zaman yanında olduklarını ifade ederek, "Kadın spor takımlarına desteğimin somut göstergesi olarak şunu ifade etmek isterim ki çok yoğun işlerime rağmen milli başarılara imza atan Ardeşen GSK kadın hentbol takımımızla beraber Avrupa Challenge Kupası çeyrek final rövanş maçında takımımızı yalnız bırakmamak için İsveç'in Höör kentinde oynanan karşılaşmayı bizzat yerinde izleyerek kadın sporcu kardeşlerimize olan maddi desteklerimiz yanında manevi desteğimizi de sunmuş bulunmaktayım. Bu ve bunun gibi birçok hareketimle ÇAYKUR olarak her daim kadınların yer aldığı takımlara destek olduk. 2013-2018 yılları arasında 5 kadın takımına 16 kez sponsor olduk. Bu takımlar sırasıyla şunlardır; Ardeşen GSK Hentbol, Zağnos Spor Hentbol, İdmanocağı Voleybol, Pazarspor Hentbol, Özel Kaçkar Koleji Voleybol. Bu takımların hepsi kadınlardan oluşmaktadır. Bu konuda tavrımız nettir. Bu güne kadar ÇAYKUR'da cinsiyet ayrımı yapılmamıştır" diye konuştu.

 


Anahtar Kelimeler: ÇAYKUR

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV