18 Eylül 2019 Çarşamba

Dejan Vincic mi Gregor Ropret mi

Slovenya’nın Güvencesi Pasörler

12 Eylül 2019 Perşembe 09:08
Dejan Vincic mi Gregor Ropret mi
 EuroVolley için İtalya ile iki dostluk maçı yapan Sloven erkek takımının en büyük güvencelerinden biri de kesinlikle pasörlerinin tecrübesi. Zaten on yıl boyunca, 32 yaşındaki Dejan Vinčić ve 30 yaşındaki Gregor Ropret, Slovenya Takımı formasını giyerken birbirlerini mükemmel bir şekilde tamamladılar. 
Birkaç hafta önce Ljubljana'da düzenlenen FIVB Challenger Kupası ev sahibi için çok başarılı geçti. Slovenya, bir sonraki FIVB Voleybol Uluslar Ligi'ne herhangi bir önemli sorun yaşamadan kalifiye olurken, Ropret iç sahadaki maçlarda en iyi performans gösteren oyuncular arasındaydı.

“Önümüzdeki Olimpiyatlar için elemeler ile sıcak bir yaz ortasında mücadele edeceğiz ardından Eylül’de EuroVolley’le mücadele doruğa çıkacak.  İtalya gibi güçlü bir ekiple yaptığımız iki dostluk maçında gerçekte nerede olduğumuzu gördük. Şimdiye kadar, biraz daha kolay rakipler karşılaştık ve gerçekten zorlu maçlara ihtiyacımız var ”diyor Vincic. Halen Polonya ekibi Czarni RADOM forması giyen Vincic, Polonya'daki Ağustos Olimpiyat elemesini dört gözle bekliyor, çünkü Gdansk'daki ikonik ERGO Arena'da oynamaya çok aşina.

Baş antrenör Alberto Giuliani'nin liderliği altında, Slovenya için 150'den fazla milli forma giyen milli takımın en deneyimli üyelerinden biri olan deneyimli Vinčić, şimdiye dek kenarda daha sık kaldı. Öte yandan Ropret çoğu zaman sahada idi ancak Dejan bu durumu umursamıyor: “Gregor, Ljubljana'daki FIVB Challenger Cup'ta harika performanslar sergiledi ve bence turnuvadaki en iyi oyuncu oldu. Antrenörün şu anda Gregor gibi iyi hazırlanmış bir oyuncunun yerini değiştirmesinin nedenini göremiyorum, özellikle de takım çok iyi çalışıyor ve pasöre çok yakışıyor, ”diyor Vinčić. Dahası, hala bir sırt sakatlığı ile mücadele ettiğini iddia ediyor, ama aynı zamanda biraz şaka yapmayı sevdiği için “Hayatı tehdit edici bir durumda değilim” diye de ekliyor.

Ropret, Vinčić'in başlangıçtaki altı için bir rakip olmadığını, ancak öncelikle tavsiyesinde kendisine her zaman yardımcı olan iyi bir arkadaş olduğunu memnuniyetle teyit ediyor: “Şu anki performanslarımdan memnunum, ancak Fransa ve Polonya'nın güçlü takımlarına karşı Olimpiyat elemelerinde hepimiz bir seviye daha yüksek oynamak zorunda kalacağız. Dejan ile birbirimizi çok iyi tamamlıyoruz. Slovenya’nın başarısı için, en azından birimizin iyi durumda olması önemlidir, ”diyor gelecek sezon Nantes'te de oynayacak olan Ropret,. “Son maçlarda iyi bir gün geçirmesek bile kazanabileceğimizi kanıtladık. Ljubljana'daki EuroVolley'deki rakiplerimizden ikisi olacak olan Türkiye ve Belarus'u net bir şekilde yendik, bu yüzden kendimize güvenebiliriz. İtalya ile olan maçlar, güçlü takımlara karşı nerede olduğumuzun iyi bir göstergesi oldu ve Polonya'daki Olimpiyat elemelerinde karşılaşacağımız zorlukları görebileceğiz. Şüphesiz orada kazanabileceğiz! ”Diye ekledi Ropret.

Vinčić ve Ropret, sadece milli takım pasörleri olmaktan çok daha fazlası. Aynı kulüpte (ACH Volley LJUBLJANA) bir yıl boyunca oynadılar, hem sadık kocalar hem de babalar ve ikisi de 12 Eylül'den itibaren Slovenya'nın Fransa, Belçika ve Hollanda ile ortaklaşa ev sahipliği yaptığı tarihi Avrupa Şampiyonasını bekliyorlar.

Vinčić Ljubljana'da oynamaktan heyecan duyuyor: “Bunun hem oyuncuların hem de taraftarların, özellikle de ev sahibi kalabalığın önünde oynadıkça gerçek bir gösteri olacağını biliyoruz.” Ropret, Alberto Giuliani tarafından seçilen 14 kişinin her biri için bunun benzersiz bir deneyim olacağını kabul ediyor.
Anahtar Kelimeler: Slovenya, EuroVolley 2019

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV