26 Eylül 2018 Çarşamba

EuroVolley 2017'nin Kahramanları

EuroVolley 2017 nin Başarıyla Gerçekleşmesinin Ardında Görünmeyen Kahramanlar Vardı

11 Ekim 2017 Çarşamba 13:28
EuroVolley 2017'nin Kahramanları

Uluslararası takımlar, şöhretli oyuncular, gergin maçlar, ilgili taraftarlar, İnanılmaz bir atmosfer. Bunların hepsi başarılı bir şampiyonanın olmazsa olmaz şartları. Ancak, şampiyonanın muhteşem gerçekleşmesi, harika etkinlikler yaratmayı seven kişilerin yoğun çalışmalarının bir sonucudur.


Organizatörler arasında genellikle dikkat ekmeyen bir grup vardır ki olayın karmaşıklığı nedeniyle tüm etkenlerin düzgün işleyişini desteklemeye yardımcı olur ve bu özellikleri nedeniyle - özel olarak tanınmayı hak ederler. Polonya’nın dört farklı şehrinde (Volleyland) başarıyla gerçekleşen LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 bu konuda bir istisna değildir.

Gönüllülerin bu rol için başvurmasının birçok nedeni vardır. Bazı insanlar zorlukları sevdikleri için denemek isterler. Bir kısmı sporu severler ve şampiyonaların içte nasıl işlediğini merak ederler. Çoğu, düzenli seyirciler, büyük bir etkinliğe katılmayı hayal bile edemezler; gönüllü olma macerasına bu yüzden girerler.

Szczecin’den Milosz Kolec’in hikayesi şu şekilde. “Gönüllülük kariyerime, 2011 yılındaki Avrupa Kısa Mesafe Yüzme Şampiyonası ile başladım. Profesyonel olarak yüzdüm ve kariyerimin sonlandırdıktan sonra farklı bir spor dalında tutkumu devam ettirmeye karar verdim.”

Helena Lipska bir avukat ve bütün gün çalışıyor.  Ancak Szczecin'deki LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 organizatörlerine destek için vakit buldu. Angel Peace Ödülü kazanan belgeselinde ölümsüzleşen bir girişim olan "Afrika'nın Afrika Büyük Yeşil Duvarı" etkinliği çerçevesinde Senegal'de gönüllü olarak çölün içine ağaç dikti. “Voleybola olan tutkum beni buraya getirdi. Bir gönüllü olarak, bu harika olayı, düzenli bir seyirci gibi yaşayabildim.”

Diğer gönüllüler arasında, Urszula Hanusiak'ın istisnai bir durumu var gibi görünüyor. “Almanya Düsseldorf'dan geldim, çünkü voleyboldan biraz hoşlanıyorum. Berlin’de yapılan 2016 erkekler Avrupa Olimpiyat Elemeleri’nde görev yaptım. Sonunda geleceğim için bir hedef buldum - o zamandan beri iş sporu yönetimi üzerine çalışmalar yapmaya karar verdim.”

240'dan fazla kişi LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017'de  gönüllü olarak görev yaptı. Szczecin'deki B Grubu etkinliğinde 40 kişi görev aldı. Buna ek olarak, Açılış Töreni ve Varşova'daki Ulusal Stadyum'da Polonya ve Sırbistan arasındaki maç sırasında yaklaşık 300 gönüllü olayı destekledi.

 

Anahtar Kelimeler: EuroVolley 2017

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV