21 Temmuz 2019 Pazar

Gjorgiev Çok Mutlu Ve Gururlu

Makedonya 24 Yıl Sonra EuroVolley de

07 Şubat 2019 Perşembe 12:52
Gjorgiev Çok Mutlu Ve Gururlu
 24 yıl sonra, Makedonya’nın voleybolda rüyaları gerçek oldu ve Balkan ülkesi Fransa, Slovenya, Belçika ve Hollanda tarafından ortaklaşa düzenlenen tarihi EuroVolley Erkekler etkinliğinde yer alacak.

Böylece 'Kırmızı-Sarılar' oynadıkları 89 eleme maçında 29'uncu zaferine ulaştı ve artık Avrupa’nın seçkin takımlarından biri olduğunu kanıtladı. Pek çok oyuncu, antrenör, gazeteci ve taraftar Makedon ekibinin Avrupa Şampiyonası yolculuğuna şahit oldu.

Bu süre zarfında, Üsküp'ten OK Vardar neslinden Makedon Voleybol oyuncuları, yetmişli yıllarda kulüp seviyesinde en büyük başarıyı elde ettiler ve EuroVolley 2019'a giden bilet, kuşkusuz, devletin bağımsızlığından bu yana en büyük başarı oldu.

Makedonya milli takımının lider oyuncusu ve eski Maliye Milli Piyango oyuncusu Nikola Gjorgiev’in görüşleri ise şu şekilde :

Tarihi bir an ve tarihin bir parçası olduğum için çok gurur duyuyorum. Milli Takım için özelliklede benim için  en büyük hayalimiz gerçekleşti. Bu anı yaşadığım için son derece gururlu ve mutluyum. Ülkemiz ve Makedonya'daki voleybol için harika bir şey.

Her şey, oyuncular, personel ve Makedonya voleybol federasyonu açısından çok fazla pratik, maç, ter ve gözyaşı ile kazanıldı.

 

Anahtar Kelimeler: Makedonya, EuroVolley

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV