23 Mayıs 2019 Perşembe

Gümüşhane'den Türkiye'de bir ilk: Park Voleybolu

19 Kasım – 3 Aralık Tarihleri arasında Gümüşhane’de gerçekleştirilen ve Türkiye’de ilk defa uygulanan kurallara göre geniş katılımlı bir voleybol eğlencesi düzenleyen TVF Gümüşhane Voleybol İl Temsilcisi Atilla Ayvaz ile ‘Park Voleybolu’ organizasyonunu konuştuk.

05 Aralık 2018 Çarşamba 06:21
Gümüşhane'den Türkiye'de bir ilk: Park Voleybolu

19 Kasım – 3 Aralık Tarihleri arasında Gümüşhane’de gerçekleştirilen ve Türkiye’de ilk defa uygulanan kurallara göre geniş katılımlı bir voleybol eğlencesi düzenleyen TVF Gümüşhane Voleybol İl Temsilcisi Atilla Ayvaz ile ‘Park Voleybolu’ organizasyonunu konuştuk.

 

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen’in büyük değer verdiği ve her anını takip ederek Final maçında sembolik olarak ilk servisi atması ile daha da değer verdiğini hissettirdiği ‘Park Voleybolu’nu’ anlatması için TVF Gümüşhane Voleybol İl Temsilcisi Atilla Ayvaz’ı dinledik. Ayvaz Gümüşhane için voleybolun değişmez bir branşı olması için çalıştıklarını belirtti. Bakın Atilla Ayvaz neler düşünüyor?


 

‘Öncelikle Voleybol Aktüel’e Gümüşhane’mize gösterdiği ilgi için teşekkür ederiz. Biz, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Savaş Eskigülek’in ilçemiz Torul’daki dostluklarını çok iyi bildiğimizden, kendisini bizden biri olarak gördüğümüzü söylemek isterim.

Her şeyden önce İl Temsilciliği olarak amacımız, voleybolu her yaş grubuna sevdirmek. Genç, yaşlı, kadın, erkek sporseverlere voleybol oynatmak ve izletmek. Bu amaçla düzenlediğimiz ‘Park Voleybolu’ isimli turnuvaya katılan insanların voleybolcu olamayabileceğini ama çok iyi bir voleybol seyircisi olabileceklerini düşündük. Turnuvamız şölen şeklinde gerçekleştirilecekti. Mini voleybol ve plaj voleybol karışımı bir statü hazırladık. Takımlardaki bütün oyuncuların oyuna katılmalarını sağlamak için servis sırası gelen oyuncu çıkacak ve yerine yedek bir oyuncu girecek ve servisi kullanacaktır.

28 Takımın katılım göstermesi, beklentimizin çok üzerinde oldu. Her yaştan kadın, erkek takımlar oluşturuldu. Müsabakaların oynanacağı Sema Doğan Yaşam Alanı; ailelerin piknik için geldikleri, üniversiteye yakın oluşu ile gençlerin zamanını geçirdiği sinema salonları, bowling salonu, düğün salonu, spor sahaları, kafeterya, ve restoranlardan oluşan, belediyemize ait güzel bir yaşam merkezi. Gümüşhanelilerin yoğun olarak kullandıkları bir alanda biz de voleybolu sevdirmek adına böyle bir organizasyonu başlatalım dedik.

Gümüşhane Belediye Başkanımız Sayın Ercan Çimen de sporun içinden geldiği için, bu tür programları her zaman desteklediği ve hiçbir fedakârlıktan çekinmediği için kendilerine de ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

 

Duyurumuz sosyal medyada da paylaşıldığı için ilçeler ve yakın illerden de katılımlar oldu. İlerleyen yıllarda yelpazeyi daha genişletebilir, Türkiye’nin her tarafından katılımları sağlayabiliriz.

Türkiye Voleybol Federasyonu Gümüşhane Voleybol İl Temsilcisi olarak hem Türk Voleyboluna hem de Gümüşhane’nin voleyboluna katkıyı nasıl sağlayabiliriz diye sürekli düşünmekteyiz. Voleybolun daha geniş bir alana yayılması gayreti içerisindeyiz.

Park Voleybolu’na katılan takımlara çeşitli hediyeler verildi. Gümüşhane’mizi yıllarca Efeler Ligi’nde başarılı bir şekilde temsil eden bir Gümüşhane Torul Gençlik takımımızın seyircisinin ilgi, alaka ve heyecanını tüm camia iyi bilir. Bu ilginin kaybolmaması en büyük amacımız.

Gümüşhane Belediye Spor Müdürlüğü olarak umarım ilk olan ‘Park Voleybolu’ turnuvamızın amacı olan kaynaşma, dayanışma ve aşılamak istediğimiz voleybol sevgisini her yaş grubundan insanımıza yayarak ulaşmış oluruz. Turnuva da 28 takım yaklaşık 200 sporcu mücadele etti. Tüm katılımcıları düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerimize davet ettik. Akşam yemek, sabah kahvaltılar düzenleyerek katılımcıların kaynaşmasını sağladık. Gzüel Gümüşhane’mizde  havalar soğuduğu ve kar yağdığı için müsabakalara spor salonunda devam edildi.

 

Böylelikle ilkiniz paylaştığımız ve  Gümüşhane’de geleneksel hale gelmesini hedeflediğimiz ‘Park Voleybolu’na destek veren ve katılımları ile bizleri daha da güçlendiren tüm ilçe belediyelerimize, başkanlarımıza teşekkür ederim.
  
Anahtar Kelimeler: Park Voleybolu, Atilla Ayvaz

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV