18 Ekim 2018 Perşembe

Hakemler taraftarlara da kart gösterebilecek

Üç Kez Mor Kart Seyircinin Salon Dışına Gönderilmesi Demek

05 Aralık 2017 Salı 06:34
Hakemler taraftarlara da kart gösterebilecek
Sahada kötü davranış sergileyen bir atlet veya teknik ekipten bir kişiyseniz, hakem tarafından sarı kart veya kırmızı kart ile cezalandırılacağınızı bilirsiniz.

Popülerliği artan bu spor dalında, yüksek sesle ve kaba seyircilerden kaçamayız. Bu nedenle, Arizona  bölgesinde, bir maç sırasında kötü davranış sergileyen ebeveynlerin ve izleyicilerin artık "Mor Kart" alabileceğini resmen ilan etti.

Turnuva yetkilileri ve ebeveynin şahsen şikayetlerine ayrıca izleyicilerin giderek kötü davranışa tepki olarak Arizona Bölgesi Yönetim Kurulu Mor Kart kullanımını onayladı. Bu uygulama, Ağustos 2017'de kabul edildi ve 2018 sezonu ile sonrasında kullanımda olacak.

Resmi voleybol kuralları, hakemin bir maç sırasında oyunculara ve antrenörlere cezai yaptırımlar vermesine izin verir. Mor Kart, sarı ve kırmızı kartlar dışında kullanılabilecek cezai yatırımlara eklendi ancak bu bir maç sırasında yalnızca seyirci davranışını cezalandırmak için kullanılabilecek.

İlk Mor kart, Sarı kart ile birlikte bir elle gösterilecek. Kaptanlar çağrılacak  ve rahatsız edici seyircinin ait olduğu takım ya da kulüp ile tanımlanacak. Takım, daha sonra seyircilerini uyaracak.

Aynı maçta aynı takım seyircisi 2.kez Mor kart gördüğünde bir ceza niteliğinde olacak ve Kırmızı kartla birlikte bir elle gösterilecektir. Bu, takımın cezalandırılmasına neden olacaktır. Servis hakkını kaybeder  ve rakibe bir puan verilir.

Aynı takımdan bir seyirciye 3.kez Mor kart gösterilmesi durumunda, rahatsız edici izleyicinin maçın yapıldığı tesisten çıkartılması söz konusu olacak. Bu durumda Mor kart Kırmızı kart ile birlikte gösterilecek, ancak hakemin ayrı ellerinde olacak. Hakem, salondan çıkacak, tesis yöneticisi rahatsız edici seyircileri günün geri kalanında turnuva alanından çıkaracaktır.

Saldırgan davranış, meydan okuma haeketleri, kavga veya başkalarına karşı güvenliği tehdit edici başka davranışlar olması halinde seyirci sezonun geri kalanında Arizona Bölgesi turnuvalarından yasaklanmış  olacaktır. Seyircinin geri dönmesi için, Bölge Etiği ve Uyum Görevlisine tekrar başvurulması ve Arizona Bölge etkinliklerine geri dönmesine izin verilmesi çağrısında bulunması gerekecek.

Bu politika, Cezai Yaptırım Politikası’nın yerini almıştır. Maç öncesi ve sonrasında, seyirci davranışları Ana / İzleyici Davranış Kuralları tarafından yönetilecektir. Bir etkinlikte seyirci olmak bir hak değil ayrıcalıktır.

 

Anahtar Kelimeler: ABD

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV