19 Ağustos 2019 Pazartesi

Hedefler Büyük

ACPV Yaptıkları İle Yetinmek İstemiyor

09 Şubat 2019 Cumartesi 06:15
Hedefler Büyük
 2018'deki büyük başarılara rağmen, ACPV bunlarla yetinmek istemiyor.

ACPV Müdürü Ivan Miljković, şimdiden önlerindeki zorluklara dikkat çekiyor.

“Birçok kulüp ve lig bizi bir arada oturmaya ve gelecekteki işbirlikleri hakkında konuşmaya davet etti. İhtiyaçlarını, kaygılarını dinlemek ve çözümler üzerinde çalışmak istiyoruz. ”

Büyük resmi görmek için, 2002 Olimpiyat şampiyonu diğer spor türlerinden de bir şeyler öğrenmeye karar verdi.

“Benim düşünceme göre, futbol, buz hokeyi, basketbol ve hentbol gibi diğer spor türleri buna yol açtı. Sevgili sporumuz için kendi modellerini ve kendimizi analiz etmeliyiz. Voleybol ailesi olarak biz ancak başkalarından öğrenmeye istekli olduğumuzda büyüyebiliriz. Bu yüzden diğer sporlardaki ortaklarla yakın çalışmalıyız. ”

Miljković, bu bilginin kulüp voleybolunda gerekli olduğuna ikna oldu.

“Kulüpler her takım sporunun temel taşıdır. Milli takım oyuncularını oluşturur ve geçimini sağlar. Böylece, voleybol ancak kulüp voleybolu büyüdüğünde büyüyebilir. Kulüplerin çoğunluğu statükodan memnun olmadığından, onu değiştirmeliyiz; ya da voleybol diğer takım sporlarına kıyasla geride kalacak. ”

Bu nedenle ACPV Başkanı Stav Jacobi, diyaloğu ve federasyonlarla, kulüplerle ve diğer spor türlerinden liglerle işbirliğini genişletmek istiyor.

“ACPV sadece voleyboldaki kulüp ve kurumlarla değil, diğer spor dallarının federasyonları ve kulüpleriyle de yakın temas halinde. Önümüzdeki yıl, kulüp voleybolunu tamamen yeni bir seviyeye çıkarmak için onlarla daha yakın çalışmak istiyoruz. Çünkü diğer sporlardaki kulüpler omuz omuza verdiler ve uzun yıllar boyunca ortak çıkarları için savaştılar. ”

Eski oyuncu Ivan Miljković, diğer sporlardan organizasyonlar ve kulüplerle olan bu işbirliklerinden gelen önerileri yakında ACPV üyelerine sunacak.

“ACPV, spor teşviki ve spor yönetimi hakkında birçok bilgi topladı. Bu bilgiyi 2019 yılında üyelerimizle paylaşmak istiyoruz. Çünkü bilgi kesinlikle güçtür. ”

Öte yandan ACPV Genel Müdürü Ivan Miljković, 2019 yılında uluslararası voleybol federasyonlarıyla işbirliğini yoğunlaştırmak istiyor.

“Profesyonel voleybol kulüplerinin şu anda karşı karşıya olduğu büyük zorluklarla ilgili olarak kulüplerden birçok bilgi topluyoruz. Bundan böyle, federasyonlarla birlikte oturmak ve onlara genel olarak voleybol ve kulüp voleybolu yetiştirmek için ne gerektiğini göstermek istiyoruz. ”

Kuşkusuz, voleybol ailesi kulüp voleybolu için oyunun değişeceği 2019'u dört gözle bekleyebilir.

 

 

Anahtar Kelimeler: ACPV

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV