16 Ocak 2019 Çarşamba

İstanbul'da Aylık hakem ve gözlemci toplantısı yapıldı

İstanbul Aylık Voleybol Hakem ve Gözlemci Toplantısı 12 Şubat Pazartesi günü Gençlik Hizmetleri Kamp Merkezi'ndeki Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

13 Şubat 2018 Salı 08:00
İstanbul'da Aylık hakem ve gözlemci toplantısı yapıldı
 İstanbul Aylık Voleybol Hakem ve Gözlemci Toplantısı  12 Şubat Pazartesi günü Gençlik Hizmetleri Kamp Merkezi'ndeki Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
Toplantıya MHGK Başkan Vekili Kazım Güleken, MHGK Üyesi Aydın Ay, İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık, İstanbul Voleybol Hakem ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet Gül, İstanbul İl Hakem Kurulu Üyeleri ile İstanbul Bölgesi Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri katıldılar.


Açılış konuşmasını yapan İstanbul Voleybol İl Temsilcisi Erdal Fındık, Ocak ayına ait değerlendirmelerde bulundu. Ocak ayı içinde gerçekleşen maçlarda yaşanan aksaklıklar ve sorunlara yönelik uygulanması gereken kuralları hatırlatan Fındık, maç öncesi ve maç sonrası uygulanması gereken prosedürler hakkında bilgilendirme yaptı. 

Erdal Fındık'ın ardından Uluslararası Voleybol Hakemi İlhami Şenyurt ve Ulusal Voleybol Hakemi Mehmet Topal, ayın eğitim konusu olan, Hücum Vuruşu eğitimi verdiler. 

Eğitim sırasında konu anlatımlarının yanı sıra özellikle genç hakemlere sorular sorarak aktif katılımlı bir eğitim veren Şenyurt, sunumu ardından anlatılanları video gösterimi ile destekledi. İlhami Şenyurt, verdiği eğitimin ardından hakem ücretlerinden %5’lik kesinti ile ilgili düşüncelerini de belirtti. Şenyurt; ‘ Aidiyet hissettiğiniz sosyal topluluklarda, derneklerde yapılan organizasyonlara katılmak gibi, giderlere de katılmak en doğal sonuçtur. Verdiğiniz paraların hepsi yine sizlere hizmet olarak geri dönmektedir. Az sonra dağıtılacak hakem çantası gibi. Lütfen %5 kesinti için onay vermeyi ihmal etmeyin’ diyerek görüşlerini açıkladı.

Eğitimin ardında Türkiye Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu tarafından %5 kesinti yapılmasına onay veren üyeler için özel olarak hazırlattığı ve içinde düdük, sarı-kırmızı kartlar bulunan çanta  TVHG Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Ulusal Hakem Yılmaz Duman ile İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği başkanı Mehmet Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri eşliğinde dağıtıldı.

 İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin ikramlarının ardından toplantı sona erdi.
    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV