24 Haziran 2019 Pazartesi

İstanbul'da Ekim ayı hakem toplantısı yapıldı

İstanbul'da 2018-2019 Sezonu Ekim aylı hakem ve gözlemcisi toplantısı gerçekleştirildi.

09 Ekim 2018 Salı 14:33
İstanbul'da Ekim ayı hakem toplantısı yapıldı
İstanbul'da 2018-2019 Sezonu Ekim aylı hakem ve gözlemcisi toplantısı İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim ve Kamp Tesisleri Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi. 


İlk toplantıya, MHGK Üyesi ve Başkan Vekili Kazım Güleken, MHGK Üyesi Aydın Ay, TVF İstanbul Voleybol İl Temsilcilisi Erdal Fındık, İstanbul Voleybol Hakemleri Ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet Gül, Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri, İstanbul İl Hakem Kurulu ile İstanbul bölgesi voleybol hakemleri, gözlemcileri, saha müdürleri ve Sivas ili Voleybol Hakem Gözlemcisi Tarık Biçer katıldı.
Toplantı, İstanbul Voleybol İl Temsilcilisi Erdal Fındık'ın konuşması ile başladı. Fındık yaptığı konuşmada Eylül ayı içinde başlayan bölge maçlarındaki uygulamalarda yaşanan aksaklıklar ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verdi. Fındık, TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ve MHGK Üyesi ve Başkan Vekili Kazım Güleken ile İstanbul Voleybol Hakemleri Ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Mehmet Gül'ün katkılarıyla hakem ücretlerine katkı paylarının ödenmesi konusunda sonuca ulaşıldığını ve hakem katkı paylarının Dernek üzerinden dağıtılması için gerekli tüzük değişikliğinin yapılacağı müjdesini verdi. Ayrıca Sultanlar ve Efeler Ligi'nde uygulanacak GDS konulıu bir bilgilendirme seminerinin de verileceğini söyledi. Erdla Fındık, konuşmasının sonunda 2018-2019 sezonunda İstanbul'da görev yapacak İl Hakem Kurulu'nu tanıttı. Yeni sezonda İl Hakem Kurulu'nda Başkan Erdal Fındık ile birlikte Hikmet Ay, Sakine Tayanç, Turgay Özyılmaz ve Mustafa Ersal görev yapacaklar.

Açılış konuşmasının ardından MHGK Üyesi ve Başkan Vekili Kazım Güleken de hakem ve gözlemcilere yaptığı konuşmada Eylül ayında Ankara'da gerçekleştirilen sezon öncesi hakem ve gözlemci eğitim ve bilgilendirme seminerinde İstanbul Bölgesi hakemlerinin elde ettiği başarıdan dolayı kutladı. Tüm hakem ve gözlemcilere başarılı bir sezon dileyen Güleken, hakem ve gözlemcilerin şartlarının iyileştirilmesi konusunda TVF Başkanı Mehmet Akif Üstündağ ile MHGK Başkanı Aziz Yener'e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Uluslararası Voleybol Hakemi Bülent Bozkurt, ayın eğitim konusu olan Başhakem konulu bir bilgilendirme semineri verdi. Kendisine Ulusal Voleybol Hakemi Selçuk Görmen yardımcı oldu.


Aylık hakem ve gözlemci semineri İstanbul Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği'nin ikramları ile sona erdi.    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV