25 Mart 2019 Pazartesi

İşte Başarının Sırrı

Her Yıl Tekrarlanan ABD Bayan Milli Takım Seçmeleri Colarado’da Yapılıyor. Bu seçmelere, "Amerika NCAA de oynayan milli oyuncumuz Merve Tanyel de 2 yıl önce davet edilmişti ama Merve Türk milli takımını tercih ettiğinden katılmayı kabul etmemişti

10 Mart 2018 Cumartesi 07:50
İşte Başarının Sırrı

ABD Kadın Milli Takımı Seçmeleri, Colorado Springs'deki ABD Olimpiyat Eğitim Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Her yıl tekrarlanan bu milli takım seçmelerinde bir yıl milli takıma seçilen oyuncunun bir sonraki yıl kadroda olması konusunda bir garanti yok.

Bu seçmelerde yer alan katılımcı oyuncular, o yılki NCAA maçlarının ve sezonunun en iyileri ve katılan tüm oyuncular şu anda üniversite öğrencisi durumundalar ve hepsinin derslerinde belli bir ortalama tutturması gerekiyor. Bu koşul, onların milli takım hazırlık kampına katılması ve eğer seçilirlerse milli takım forması giymesi için gerekli. Burada belirlenecek olan milli takım oyuncuların bir bölümü önümüzdeki 2 yıl içinde A milli takımda olacaklar.

Bu seçmelere, "Amerika NCAA de oynayan milli oyuncumuz Merve Tanyel de 2 yıl önce davet edilmişti ama Merve Türk milli takımını tercih ettiğinden katılmayı kabul etmedi.

Halk, 248 katılımcı sporcuyu bizzat ya da canlı video akışı ile izleyebiliyor. Bu seçmeler, 1990-1999 yılları arasında doğmuş olan mevcut üniversite çağındaki sporculara açık olarak gerçekleştiriliyor. 1989'dan önce doğan sporcular, onay için ABD Voleybol'a başvurmak durumundalar.

Seçici ekibin başında milli takım baş antrenörü Karch Kirally ve yardımcıları yer alıyor. Burada yer alan yardımcılarından birisi de oyuncumuz Merve Tanyel’in  USD Volleyball’daki antrenörü Marie Zidek.

Bu denemelerde, NCAA mevzuatı (NCAA tüzüğü 16.8.1.1) uyarınca, bir kurumun, eğer istediği takdirde, bir sporcunun bir Milli Takım denemesine katılabilmesi için gerekli masrafları ödemesine izin veriliyor.

Seçmelere katılan sporcular, ABD Olimpiyat Eğitim Merkezinde (OTC) yer alan yurtlarda konaklama imkânı bulma imkânı buluyorlar. Yemekhanede yemek yiyebiliyorlar veya dışarıda kalmayı tercih edebiliyorlar. Dışarıda kalmayı tercih edenler, ABD Olimpiyat Eğitim Merkezi’ndeki yemek hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

Elemeler sonucunda katılan 248 oyuncudan 3 ayrı milli takım çıkarılacak ve bunları değişik turnuvalarda oynatılacak.

 

Anahtar Kelimeler: ABD

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV