13 Aralık 2018 Perşembe

Juantorena'ya Bir Ödül Daha

Osmany Juantorena Normal Sezonun En İyi Oyuncusu Seçildi

13 Mart 2018 Salı 06:53
Juantorena'ya Bir Ödül Daha

Osmany Juantorena. İtalya’da Trofeo Gazzetta ödülünü kazandı. Cucine Lube Civitanova’nın 32 yaşındaki Küba doğumlu İtalyan pasör çaprazı, art arda ikinci kez İtalya Ligi normal sezonunun en iyi oyuncusu seçildi ve başarıyla geçen bir kulüp sezonuna bir ödül daha eklendi.  Juantorena, 3 ay öncesinde 2017 FIVB Erkekler Kulüpler Dünya Şampiyonası’nın En Değerli Oyuncusu seçilmişti.

Trofeo Gazzetta, Gazzetta dello Sport’un seçkin gazetecisi Carlo Gobbi'nin inisiyatifiyle 1973 yılında ilk kez ödül olarak ortaya kondu  ve yıllık bir gelenek haline geldi. Normal sezon maçlarının her biri için, popüler spor gazetesi maçın en iyi altı oyuncusunu 6'dan 1'e azalan sırayla puanlar. SuperLega’nın normal sezonunda Cucine Lube için oynadığı 26 maçta, Osmany Juantorena kendisini genel sıralamada ilk sıraya yerleştiren 101 puan topladı.

2017'de de buödülü kazanmış olan Juantorena, bu ödülün uzun süreli geçmişinde ardı ardına iki yıl içinde bu ödülü kazanan beşinci oyuncu oldu ve üst üste üç defa bu ödülü kazanarak tüm zamanların rekoruna ulaşmaya bir adım daha yaklaştı.Bulgar pasör Dimitar Karov, bu ödülü 1974, 1975 ve 1976 yıllarında kazanmıştı. Karov'dan başka, sadece ünlü Arjantinli oyun kurucu Hugo Conte üç ödül almıştı.

 

 

Anahtar Kelimeler: Osmany Juantorena

Paykasakarti.net| paykasa kart al, paykasa satın al, ucuz paykasa, paykasa fiyatları, paykasa nedir, paykasa al, paykasa bayi, istanbul paykasa, ankara paykasa, adana paykasa

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV