25 Ağustos 2019 Pazar

Kayısı Festivali'nde Voleybolu Temsil Ettiler

Malatya Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ve TVF Malatya Voleybol İl Temsilciliği, 17-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan “23. Uluslararası Malatya Kültür ve Sanat Etkinlikleri Kayısı Festivali'nin açılışı yürüyüşünde yer alarak voleybolu temsil ettiler.

17 Temmuz 2019 Çarşamba 11:09
Kayısı Festivali'nde Voleybolu Temsil Ettiler
Malatya Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği ve TVF Malatya Voleybol İl temsilciliği, 17-21 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan “23. Uluslararası Malatya Kültür ve Sanat Etkinlikleri Kayısı Festivali”'nin açılışı yürüyüşünde yer alarak voleybolu temsil ettiler.

Beş yıllık bir aranın ardından yeni seçilen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın girişmleri ile 'Güneşin altın yumurtası kayısı' sloganı ile yeniden yeniden hayata geçen ve Malatya'nın tanıtımı için en önemli organizasyonlardan biri olan 23. Kayısı Festivali, 16 Temmuz Salı günü gerçekleştirilen kortej ile resmen başladı.


Yürüyüşe TVF Voleybol İl Temsilcisi Baki Alparslan ve Malatya Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği Başkanı Furkan Salduz ve Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Öz ile Malatya Bölgesi voleybol hakemleri ile gözlemcileri katıldılar.

Kortej sonrası gerçekleştiirlen havai fişek gösterisi büyük ilgi ve beğeniyle izlendi.

Gaziantep Baklavası ve Aydın İncirinden sonra Türkiye'de Avrupa Coğrafi İşaret Belgesi alan üçüncü ürün olan Malatya Kayısısı için gerçekleştirilen festival yöre halkı ve ülke tanıtımı için büyük önem taşıyor.
23.ULUSLARARASI MALATYA KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ VE KAYISI FEASTİVALİNDE DÜZENLENECEK ETKİNLİKLER:

  • En İyi Yaş Kayısı
  • Yaş Kayısı Yeme
  • En İyi Kayısı Ambalaj
  • Kayısı Pırtlatma (Patik Yapma)
  • En İyi Vitrin yarışmaları.
  • Uluslararası halk oyunları ekiplerinin gösterileri (Halk oyunları ekipleri şehir merkezinde ve ilçelerimizin meydanlarında gösteriler yapacak. Ayrıca bu ekipler Mişmişpark’ta da festival boyunca gösterilerini yapacaklar.)
  • Şehrimizin değişik noktalarında müzik ve sanatsal etkinlikler düzenlenecek.”şeklinde bilgiler verdi.

FESTİVALDE SAHNE ALACAK SANATÇILAR

 17 Temmuz Çarşamba Rafet El Roman

18 Temmuz Perşembe   Malatya Sıra Gecesi (Sürpriz Sanatçılar)

19 Temmuz Cuma         Funda Arar

20 Temmuz Cumartesi Yusuf Güney

21 Temmuz Pazar         Ümit Besen ve Pamela 

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV