18 Temmuz 2019 Perşembe

Kelsey Robinson Bu Sezon Libero Değil

Kelsey Robinson İlk İki Hafta Kenarda İdi

15 Haziran 2019 Cumartesi 16:23
Kelsey Robinson Bu Sezon Libero Değil
Kelsey Robinson, geçen yıl ilk FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde ABD takımında üstün bir performans gösterdi ve libero pozisyonunda kullanıldı.

2019 da ise Robinson, esas pozisyonu olan pasör çaprazı olarak oynuyor. Türkiye'de VakifBank'ta oynarken uluslararası sezon için pozisyonuna geri döndü.

Robinson, ilk iki hafta boyunca kenarda oturduktan sonra bu hafta ABD’nin kadrosuna geri döndü ve kendini evinde gibi hissettiğini söylüyor. Robinson birkaç soruyu cevaplamak için antremandan ayrıldı.

Nebraska Üniversitesi'nde kolej voleybolu oynadığınız ve tanıdığınız bir ortamda VNL'de ABD takımının iç saha maçlarının oynanması nasıl bir şey?

Kendi evimizde kendi seyircimiz önünde oynama fırsatına sahip olmak her zaman ilginçtir. Özellikle çoğumuz yılın sekiz ayı boyunca yurtdışında oynuyoruz. Voleybolu Nebraska’daki insanlarla paylaşabilmek harika bir duygu. Voleybolu biliyorlar ve bizi her zaman desteklediler.

Profesyonel sezona ara verdikten sonra ABD ekibine yeniden katıldınız. VNL'nin ilk iki haftasında birlikte oynayan takım arkadaşlarınızla tekrar bir araya gelmek kolay mı?

ABD takımının olumlu bir kültür yaratmak için harika bir iş çıkardığını düşünüyorum. İster yaşlı ister çaylak olun, ABD'de aynı tavırla oynamaya yaklaşıyoruz. Yeni yüzleri ve oyuncuları görmek her zaman güzeldir. Yeni oyuncularla ve yıllarca birlikte oynadığım bazıları ile oynamak için sabırsızlanıyorum.

ABD geçen yıl ilk yılında VNL’yi kazandı. Geçen yılki etkinliğin en unutulmaz anı neydi?

Sahip olduğumuz grubun ne kadar özel olduğunu görmüştüm. Herkes çok olumluydu ve takıma her şeyini verdi. Sekiz aylık bir profesyonel sezonu bitirdikten ve aralarında bir gün geçirdikten sonra yedi haftalık bir turnuva kazanmak, böylesine zihinsel ve fiziksel olarak boşalan bir turnuvadan sonra tatlı bir zaferdi.

Bu yılki VNL için kişisel arzularınız neler?

ABD’yi temsil etme şansını yakalamak için sabırsızlanıyorum. Hiçbir şey garanti edilmez ve ülkemizi temsil edebilmek benim için her zaman onurdur.

ABD’deki Olimpiyat elemelerine ve nihayetinde 2020 Olimpiyat Oyunlarına hazırlanmak için ne yapıyorsunuz?

Her gün antrenman yapıyoruz ve her zaman sporda daha iyi olmak istiyoruz.

YouTube'da popüler olan bir video blog serisi üretiyorsunuz. Vlog'larınızda öne sürdüğünüz şeylerden bazıları nelerdir ve vlog ile genel olarak ne yapmak istiyorsunuz?

Ben esas olarak voleybol ve profesyonel olmanın günlük hayatını yaşıyorum. Sporu büyütmeyi ve daha çok insana profesyonel olarak ne yaptığımız hakkında bir fikir vermeyi çok isterim. ABD’de üniversite voleybolu ve profesyonelleri arasında büyük bir kopukluk olduğunu düşünüyorum çünkü profesyonellerin çoğu yurtdışında oynuyor. Eğer bu boşluğu kapatmaya başlayabilirsem, inanılmaz bir başarı olur.

Karch Kiraly'den öğrendiğin, aklına takılan koçun olarak aldığın ders nedir?

Bana nasıl sabırlı olunacağını  ve nasıl bir oyuncu olunacağını öğretti. Oyuncular ve insanlar olarak daha iyi olmak için sürekli çalışıyoruz. Bana ve bana olan inancına yaptığı her şey için minnettarım.

ABD'deki favori takım arkadaşlarınız kimler?

Eski  ve yeni tüm takım arkadaşlarımı seviyorum. İnanılmaz derecede yetenekli insanlarla oynadığım için çok şanslıyım. Spor salonuna ilk gelme şansım olduğunda, her gün böyle hissetmeye devam ettim. Bu kadınlar güçlü ve yetenekli bu yüzden yanlarında oynamak bir onur.

Profesyonel takımınızda ABD takım arkadaşlarının dışında arkadaş olduğunuz birçok uluslararası yıldızla oynadınız. Oynamak için uluslararası bir rüya takımı seçebilseydin, bu listede kimler olurdu?

Smaçör: Lonneke Sloetjes
Pasör Çaprazı: Zhu Ting
Libero: Moki Degennero
Orta Oyuncu: Milena Rasic
Orta Oyuncu : Foluke Akinradewo
Pasör: Maja Ornjenovic


Anahtar Kelimeler: Kelsey Robinson

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV