16 Aralık 2018 Pazar

Kiraly Yeni Yetenekler Peşinde

ABD Bayan Milli Takım Seçmeleri Harika Bir Sezon Geçirmek Amacı İle Yapılıyor

12 Mart 2018 Pazartesi 11:25
Kiraly Yeni Yetenekler Peşinde

ABD kadın milli takımı, bu yıl FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası şampiyonluğunu korumak için mücadele edecek ve FIVB Voleybol Milletleri Ligi'nde mücadele edecekler. National Team Tryout, bir başka harika sezon daha geçirmek duyguları ile devam ediyor.

ABD Milli Takımı antrenörü Karch Kiraly yönetiminde, seçmeler, geçen hafta sonu Colorado Springs'deki ABD Olimpiyat Eğitim Merkezi'nde 228 sporcunun tamamının performanslarının değerlendirilmesi için gerçekleştirildi.

Efsanevi Karch Kiraly, salon ve plaj voleybolunda olimpiyat altın madalyasını kazanmış tek oyuncu ve 2014 FIVB Dünya Şampiyonası'nda ABD’yi zafere taşıyan antrenör olarak elindeki değişik alternatifleri gördü.

Denemelerde, sporcuların yeteneklerini ABD Bayan Ulusal Ekibi veya ABD Collegiate Ulusal Takım programındaki bir yer alabilmek için sergilemelerine izin verdi. Seçmelere katılan 228 sporcunun, 16 sı kolej seviyesinde iken geri kalanların en az bir yıl tecrübesi bulunuyor.

2018 ABD Bayanlar Ulusal Takımı ve ABD Collegiate Milli Takımı'nın seçimleri Mart ayı sonlarında ve Nisan ayı başlarında başlayacak.

Geleneksel olarak, Ulusal Takım seçmeleri, ABD'yi uluslararası alandaki yarışmalarda başarıyla temsil eden ve çok sayıda vesileyle takımı zafere taşıyan lider yıldız oyuncuları bir araya getiriyor.

Foluke Akinradewo, Jordan Larson, Kelly Murphy, Rachael Adams ve Carli Lloyd gibi yıldız isimlerin hepsi yapılan seçmeler sonucunda ABD Milli Takımı'na katıldılar. 2013 yılında yapılan bir programda yer alan Kim Hill'den bahsetmedik ve bir yıl sonra bu isimler ABD'yi dünya şampiyonluğuna taşımaya devam ettiler.

ABD, bu yıl VNL’nin ilk senesinde mücadele edecek olan dünyanın en iyi 16 takımı arasında yer alıyor.

Anahtar Kelimeler: ABD

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV