16 Temmuz 2019 Salı

Koçlar Sözleşmesi İlham Kaynağı

Koçlar Sözleşmesi, Çocuklarla Çalışmak İçin İlham Veriyor

05 Temmuz 2019 Cuma 07:34
Koçlar Sözleşmesi İlham Kaynağı
CEV'nin Slovenya'daki Kranjska Gora dağ beldesinde ev sahipliği yaptığı genç oyuncularla çalışma konusunda en iyi uzmanlardan bazılarını öğrenme fırsatına sahip 28 Ulusal Federasyon'u temsil eden 96 katılımcı ile tarihi Antrenör Sözleşmesinin ilk günü gerçek bir başarıyla gerçekleştirildi. Kongreye katılan herkes için ilginç bir deneyimdi, çünkü çocukların ilk bakışta voleybola âşık olduklarından nasıl emin olabileceğine dair bazı küçük sırlar öğrenebildiler.
Bir sonraki program, öğretim görevlileri ve katılımcıların pratik tatbikatlar ve gösteriler için öğleden sonra yerel spor salonuna taşınmasından önceki sabah teorik bir oturum içeriyordu. Voleybol kulübü Vital LJUBLJANA'nın genç oyuncuları, pratik oturumun yürütülmesinde dört öğretim görevlisine yardımcı oldular. 

Panelde, Hollandalı Remko Kenter, Belçika’daki Kristof De Loose, Danimarka’nın Peter Morell ve çok başarılı İtalyan antrenör Marco Mencarelli, İtalyan gençlik ve genç milli takımlarla çok sayıda Dünya ve Avrupa şampiyonu olarak yer aldılar.

Antrenörler Sözleşmesi pazar sabahı konuşmacıları ve katılımcıları içeren açık bir tartışma ile devam etti. Bu, CEV’in tarihinde ev sahipliği yaptığı ilk etkinlik oldu ve  Ulusal Federasyonlar ve antrenörlerinin oyunu alt yapıda büyütmesine yardımcı olmak için gösterdiği sürekli çabaların kanıtıdır.

 
Anahtar Kelimeler: CEV

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV