19 Temmuz 2019 Cuma

Küçük Devler Londra'da Adım Adım İlerliyor

Çisel Türk Voleybolundan Öğrendiği Yetenek Ve Tekniği Kullanıyor

20 Nisan 2019 Cumartesi 07:21
Küçük Devler Londra'da Adım Adım İlerliyor

 Aslen İstanbul'lu olan Çisel, 15 yıl önce İngiltere'ye geldi. İngiltere'de en sevdiği spor olan voleybolu takip etmeye devam etti. Memleketini görmekten ne kadar memnun olmuştu. Türkiye, Avrupa'nın önde gelen şampiyonalarını kazanan VakıfBank, Eczacıbaşı VitrA ve Fenerbahçe Opet gibi dünyada birinci sınıf kadın voleybol takımlarına sahip.

Yaklaşık üç yıl önce çalıştığı okuldaki öğrencileri teşvik ettikten sonra, Çisel, yetişkin Londra Voleybol Ligi'ne katılabilmek için bir yetişkin takım ile işe ikinci lig seviyesinden başlamaya karar verdi ve kurduğu kulübü “Küçük Devler” olarak adlandırdı. Bir Giants kadın takımı bunu başardı. Mevcut sezonda zirveye yaklaşırken, erkek takım yenilgisizdi ve zirvedeydi. Bu esnada kadın takımı da erkek takımı gibi klasmanında zirvede yer alıyordu. 

Bununla birlikte, sağlıklı işleyen bir kulüp sahadaki  başarıdan çok daha fazlasına güvenmeliydi. Ve Little Giants en genç oyuncularını da teşvik ediyor, bu nedenle yetişkin takımlara ek olarak on beş yaşın altındaki oyuncular içinde Londra'da yarışmalara katılıyor.

Kulüp ayrıca, 2012 Olimpiyat Oyunları için inşa edilen harika tesislerden biri olan ve ünlü Londra'daki en büyük arenalardan biri olan Crystal Palace Ulusal Spor Merkezi'nde ünlü Copper Box Arena'da yıl boyunca rekabetçi turnuvalar düzenliyor. Örneğin, 31 Mart'ta Copper Box Arena'da gerçekleşen “12 saatlik Voleybol Turnuvası”, 150 kadar voleybol oyuncusunun mücadelesine sahne olmuştur. 

Londra'da voleybolu geliştirmek için neden bu kadar çok çalışmak istediği sorusuna Çisel “Şu anda Londra Birliği'ne, ligin sporu geliştirme gereksinimlerini anlamamı ve sevdiğimiz sporu geliştirme yolunda atılacak adımları belirlememe yardım etmekte yardımcı olduğu Lig Yarışma Sekreteri olarak gönüllü durumdayım. Dahası, dünya standartlarında pek çok kadın takımının evi olan İstanbul'dan geliyorum ve Küçük Devler'de, her zaman Türk Voleybolundan edindiğim nitelik ve uzmanlıkları tekrarlamaya çalışıyorum. Voleybol İngiltere’de hızla büyüyor ve spor için geleceğin aydınlık olduğu düşüncesindeyim. Yeni başlayan veya rekabetçi bir lig oyuncusu olsun, herkese uygun eğitimi vermek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.”


Anahtar Kelimeler: Little Giants

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

ARŞİV